Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Firmy pomáhají. Do dražby jde jediný bondovský Defender v Česku. Peníze pomohou Vojenskému fondu solidarity

LR Defender Bond Edition foto: LR Defender

V pondělí 20. prosince od 17 hodin se bude v Autosalonu Dajbych v pražském Motole dražit jedinečný Land Rover Defender Bond Edition. Limitovaná série legendárního off-roadu vyrobená u příležitosti uvedení nejnovějšího dílu filmové série o agentu Jejího veličenstva Jamesi Bondovi čítá 300 kusů. Z toho je v Česku nyní k dispozici pouze jediný.
  9:32

Pro jedinečnost vozidla zvolil prodejce, Autosalon Dajbych, k jeho prodeji formu aukce. Významná část výtěžku poputuje do Vojenského fondu solidarity, který vede brigádní generálka Lenka Šmerdová. 

„Značka LR Defender je od svého vzniku spojena i s vojáky. Naše firma se významně podílí na projektech speciálních vozidel pro elitní složky české armády. Proto jsme se rozhodli v rámci aukce Vojenský fond solidarity podpořit,“ vysvětluje Tomáš Petrů, marketingový manažer Autosalonu Dajbych.

Vyvolávací cena bondovského Defenderu je 3 688 928 korun. Očekává se, že se cena v průběhu aukce vyšplhá podstatně víš. “Jeden exemplář, který byl k dispozici v sousední zemi, se vydražil v přepočtu za více než 4,5 milionu korun,“ uvádí Petrů z marketingu autosalonu.

Bond Edition je limitovaná edice vrcholného modelu řady Land Rover Defender V8. Motor o výkonu 525 koní dává vozu zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. V jádru se však jedná nejen o výkonný off-road, ale o pohodlný a bezpečný automobil, který obstojí jak ve službách superagentů, tak v úloze rodinného vozu. „Pro některé zájemce může hrát roli i jeho investiční hodnota daná unikátními bondovskými prvky výbavy,“ upozorňuje Tomáš Petrů. Ty představuje označení Defender 007 na zádi, na lištách prahů a také v kuželu světla, který nasvěcuje plochu přede dveřmi. I multimediální systém vozidla se při spuštění prezentuje speciální bondovskou animací. Každý Defender V8 Bond Edition je opatřen logem SV Bespoke a exkluzivním gravírovaným označením One of 300.

Aukce proběhne v pražské pobočce Autosalonu Dajbych na adrese Weberova 1234/1a, Praha 5 v pondělí 20. prosince od 17 hodin. Přístup budou mít pouze registrovaní zájemci o aukci a pozvaní hosté. Součástí aukce bude doprovodný program, na kterém nebudou chybět bondovské drinky. Více informací najdete ZDE.

Autor: