Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Bude princ namol? Britští sázkaři mají žně

Ekonomika

  16:28
LONDÝN - Páteční sňatek prince Williama s Kate Middletonovou bude stejně jako kterákoli jiná královská svatba svázán staletými tradicemi, které rozhodují bezmála o každém kroku novomanželů. Svým tradicím ale hodlají ve svatební den náležitě dostát i mnozí jiní - včetně britských sázkařů.

Princ William se svou snoubenkou Kate Middletonovou. foto: ČTK/AP

Očekává se, že Britové v souvislosti s královským sňatkem prosázejí milion liber (27 milionů korun). Výší sázek tak svatba ustoupí snad jen tipování osoby papeže po úmrtí Jana Pavla II. v roce 2005.

Čtěte více:


Předpovědi jsou ovšem podle expertů ošidné, protože nejvíce sázek se uzavírá v posledních 24 hodinách před samou událostí. Ve srovnání se sportovními sázkami není milionový odhad nijak závratný. Ve světě mimo sport jde ale o velké číslo - na nejpopulárnější britskou televizní show The X Factor se prosází zhruba desetina.

Jednotlivé sázky se ale očekávají spíš skromné, výše průměrné sázky se pohybuje mezi dvěma až šesti librami (54 až 162 korun), zatímco například fotbalové sázky obvykle přesahují 14 liber (378 korun).

Bude polibek na ústa? A přijdou slzy?
Podle sázkařských manažerů jsou kurzy vypsány úplně na všechno. Protože ale spousta informací ještě před sňatkem z královského dvora unikne, neočekávají sázkařské společnosti velký zisk. Úspěch prý bude, když naopak mnoho neztratí.

Sázková kancelář William Hill například vypsala sázku na to, zda v okamžiku, kdy novomanželé vystoupí na balkon Buckinghamského paláce, políbí William svou manželku na ústa nebo na tvář.

3. místo. Kate Middletonová. Stane se princeznou 29. dubna, kdy se provdá za britského prince Williama.

Zájemci si mohou vsadit, zda otec Kate Middletonové bude dojetím plakat, až svou dceru povede k oltáři, zda princ Philip při obřadu usne, jaké bude o svatebním dnu počasí (3:1 pro déšť) či jaké barvy bude klobouk na hlavě královny Alžběty II. (favoritem je žlutá).

Objevují se ale i neobvyklé sázky: například na to, že se automobil se svatebčany před Westminsterským opatstvím porouchá, že Kate dá Williamovi před oltářem košem nebo že princ bude při obřadu tak namol, že nebude schopen slova. Na tento poslední případ je vypsán kurz 25:1.

Autoři: ,

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...