Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Srdcaři versus investoři. Sázky na OH vedou tradiční sporty

Ekonomika

  20:00
PRAHA - Češi budou podle odborníků při olympiádě nejvíce sázet na tradiční sporty, jako jsou fotbal, tenis, atletiku a basketbal. Uspět však mohou i milovníci netradičních sportů, kteří dokážou svými znalostmi překonat bookmakery sázkových kanceláří, uvedl manažer oddělení kurzových sázek společnosti KAJOTbet Martin Dostál.

Olympiáda v Londýně foto: ČTK

Oproti minulosti prý Češi budou daleko více sázet na jasné favority her, aby se jim vložené peníze vracely. Podle Dostála lze solidní výhry získat sázením na méně známé sporty.

ČTĚTE TAKÉ:

"Olympiáda je příležitost pro sportovní specializované sázkaře, kteří velmi dobře rozumí určitým méně populárním sportům. Zde jejich znalosti mohou překonat znalosti a informace profesionálních bookmakerů," uvedl.

Srdcaři versus investoři

Češi v současnosti nejčastěji sázejí na zcela jasné favority sportovních disciplín. V minulosti se prý často projevovali spíše jako "srdcaři", pro které bylo sázení mnohem více záležitostí emocí a adrenalinu. "Nyní Češi vnímají sázení více jako investici, která by se měla zhodnotit a mít svoji návratnost," vysvětlil Dostál. "Kromě jasných tipů na vítěze však nyní zaznamenáváme i zájem o sázky na kvalitní hráče nebo týmy," dodal.

Ačkoli je olympiáda v Londýně pro sázkaře příležitostí k vyplňování tiketů s tipy na výsledky, v množství sázek asi nepřekoná letošní sázkařský vrchol, jímž bylo fotbalové Euro v Polsku a na Ukrajině, míní Dostál.

Olympijské hry v Londýně oficiálně začínají v pátek. K českým medailovým nadějím patří například obhájkyně olympijského zlata z Pekingu oštěpařka Barbora Špotáková, veslař Ondřej Synek nebo tenistka Petra Kvitová.

Loni Češi prosázeli 126 miliard

Podle informací ministerstva financí Češi v roce 2011 prosázeli téměř 126 miliard korun. Nárůst sázek zaznamenalo internetové kursové sázení. Zatímco v roce 2009 bylo vloženo 60 procent vkladů do klasických kursových sázek, loni se poměr vkladů mezi klasickou a internetovou kursovou sázkou vyrovnal.

Autoři: ,

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...