Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Celebrity rozjíždí byznys s alkoholem. Svoji tequilu chtějí i Backstreet Boys

Ekonomika

  16:00
PRAHA - David Beckham, Jay-Z, Justin Timberlake a další celebrity se snaží prorazit s vlastní značkou alkoholu. Zahraniční hvězdy lákají například ke koupi ginu, whisky a šampaňského. Například George Clooney, který je spoluzakladatelem značky tequily Casamigos, na prodeji společnosti vydělal miliardu dolarů.

Po úspěchu tequily od George Clooneyho investují do alkoholu i ostatní. foto: Diageo

Čím dál více zahraničních herců a zpěváků kupuje alkoholické značky s vidinou větší slávy a dalšího přivýdělku. V nedávné době koupil herec Ryan Reynolds podíl ve společnosti Aviation Gin, která patří společnosti Davos Brands. Reynoldsova úloha má být poměrně aktivní. Samotná značka Aviation Gin ho na svém Twitteru označila jako nového šéfa. Dá se říct, že se tak herec s kanadskými kořeny vydal ve šlépějích George Clooneyho,  svého kolegy z branže.

21.února 2018 v 16:03, příspěvek archivován: 05.dubna 2018 v 15:53

We're excited to announce our new boss, @vancityreynolds. Actor, producer, professional good-looking person. https://t.co/twJbPkT6ss

George Clooney založil značku tequily Casamigos společně s dvěma přáteli - realitním magnátem Mikem Meldmanem a provozovatelem barů a restaurací Randem Gerberem. O jeho počin se začal zajímat největší světový výrobce lihovin. Podle serveru The Guardian společnost Diageo zaplatila herci v loňském roce za převzetí firmy miliardu dolarů.

Clooney pokračuje v propagaci značky i nyní. „Kdybyste se před čtyřmi lety zeptali, zda máme podnik za miliardu dolarů, nemyslím, že bychom řekli ano,“ napsal Clooney. „Stále budeme významnou součástí značky Casamigos,“ dodal. 

Timberlake, Beckham, Jay-Z i Danny DeVito

Svojí whisky představil i legendární fotbalista David Beckham. Spojil se se značkou Haig Club, která vytvořila speciální lihovinu s názvem Haig Club Clubman. Alkohol zraje v amerických dubových sudech, ve kterých byl předtím bourbon. Výsledkem má být sladká a jemná skotská whisky. Litr Beckhamovy whisky stojí v přepočtu přes 600 korun.

03.srpna 2016 v 16:09, příspěvek archivován: 05.dubna 2018 v 16:58

Introducing a brand new whisky from @HaigClub - the Clubman! The all new Haig Club Clubman goes on sale this month. https://t.co/KTJYmQJtTZ

Zahraniční celebrity jsou spojeny také s vínem. Americká herečka Drew Barrymore vyprodukovala svoji první odrůdu v roce 2016. Na webových stránkách značky Barrymore wines herečka píše, že je opravdu vášnivou vinařkou. To dokazuje i nabídka vín, která se skládá ze tří odrůd. Například láhev vína Pinot Grigio koupíte v přepočtu za 450 korun.

Coca-Cola představila svůj první alkoholický nápoj. Prodávat se bude jenom v Japonsku

Mezi další hvězdy, které rozjely byznys s alkoholem patří Justin Timberlake se svou tequilou, Danny DeVito představil ovocný likér Limoncello a v roce 2014 koupil značku šampaňského Armand de Brignac zase Jay-Z.

Zálusk si dělají i Backstreet Boys

S plánem představit svoji tequilu přišla i skupina Backstreet Boys. Se zprávou přišel server Huffington Post. Podle zákona lze tequilu vyrábět pouze v mexickém státě Jalisco, s výjimkou několika blízkých oblastí. Pokud bude chtít kapela Backstreet Boys prodávat vlastní tequilu, tak bude pravděpodobně muset spolupracovat s existující značkou.

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...