Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dobrá zpráva pro cestovatele. České aerolinie i přes nynější úpadek obnoví lety do pěti destinací a navýší spoje

Ekonomika

  14:02
PRAHA - Letecký dopravce České aerolinie (ČSA) obnoví v následujících týdnech další spojení a navýší frekvence letů do evropských destinací. Létat bude například do Oděsy, Amsterdamu, Kodaně, na Island či na Maltu, informovaly v pondělí ČSA. Aerolinky provoz rozšíří i přesto, že jsou v současnosti v úpadku a plánují reorganizaci.

Letadlo ČSA na pražském letišti. foto: Lidové noviny

V současné době ČSA provozují pravidelné letecké linky do Paříže (denně), Stockholmu (třikrát týdně), Kyjeva (denně) a Moskvy (třikrát týdně). V příštích týdnech tyto linky navíc posílí o další spoje.

Soud vyhlásil úpadek ČSA. Letecký dopravce dluží přes 1,8 miliardy korun

Vedle toho však ČSA plánují obnovení i dalších linek, jejichž provoz dočasně přerušily. Od 2. dubna plánují obnovit lety do ukrajinské Oděsy (dvakrát týdně), dále od 16. dubna do Amsterdamu (až denně), od 1. května do Kodaně (až denně) a na islandský Keflavík (čtyřikrát týdně). Od 12. června pak aerolinky začnou jednou týdně létat také na Maltu. Dopravce upozornil, že postupné obnovování provozu je závislé na vývoji epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření.

Letiště Václava Havla zeje prázdnotou. První linky rozlétávají ČSA.
Letiště Václava Havla zeje prázdnotou. První linky rozlétávají ČSA.

ČSA zároveň prodloužily možnost bezplatné změny termínu pro rezervace letenek do konce června. Nově vybraný let se musí uskutečnit nejpozději 31. března příštího roku. Společnost také pokračuje v uplatňování ochranných opatření na palubách letadel, od cestujících tak například vždy vyžaduje před nástupem potvrzení o negativním antigenním nebo PCR testu na koronavirus.

ČSA jsou v současnosti v úpadku, který na ně uvalil soud po jejich vlastním návrhu. Společnost eviduje nesplacené pohledávky za přibližně 1,8 miliardy korun, z toho miliardu v rámci neproplacených nebo neprojetých letenek cestujících a zbytek pak společnost dluží dodavatelům. Firma na konci února podala k insolvenčnímu soudu návrh na reorganizaci s cílem záchrany podniku. Insolvenčním správcem soud jmenoval firmu Inskol.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!