Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čínská velvyslankyně je arogantní bába, napsal redaktor ČT

Média

  8:07
PRAHA - Je čínská velvyslankyně v Praze „arogantní bába“? Jindřich Šídlo, vedoucí domácí redakce zpravodajství České televize, si to myslí. A neopomněl se o to podělit s „přáteli“ na internetové sociální síti Facebook. Taková kritika diplomatky komunistické velmoci však rozčílila jistého redaktora komunistických Haló novin, který si okamžitě u vedení televize stěžoval.
Facebook (ilustrační foto)

Facebook (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Následně se zaměstnanci ČT dozvěděli, že se mají při diskusích na Facebooku držet zpátky.
Ředitel zpravodajství Milan Fridrich podřízeným v e-mailu napsal, aby se zdrželi komentování politiky "za hranicí vkusu".

"Pokud vystupujete v sociální síti svým veřejně známým jménem, vaše vystupování musí být v souladu s kodexem a redakčními pravidly ČT," připomněl redaktorům, že i mimo práci jsou veřejnými osobami.

"Pokud to nechápete, není práce v ČT pro vás vhodná," napsal. To popudilo vedoucího regionálních zpráv, odboráře Adama Komerse. "Člověk, který se na Facebooku nazývá mým přítelem, mi napíše, že mě vyhodí z práce, pokud si něco budu myslet nebo pokud tam napíšu něco, co bude v rozporu s jeho vkusem. Tak si ten e-mail překládám," řekl na dotaz LN.

Více o úskalích profesního života a Facebooku najdete v dnešním vydání deníku

Autor:

Pronájem kanceláře 60 m2
Pronájem kanceláře 60 m2

náměstí Dr. Václava Holého, Praha 8 - Libeň
13 500 Kč/měsíc