Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Evropská komise prověřuje kartel u výrobce energetických nápojů Red Bull

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Evropská komise zahájila sérii nehlášených inspekcí u výrobce energetických nápojů Red Bull. Jméno vyšetřované společnosti sice Brusel nezveřejnil, rakouská firma se ovšem k vyšetřování později sama přiznala.
  16:16

Podle Evropské komise existuje podezření, že firma porušila antimonopolní legislativu a buď byla součástí kartelových dohod, nebo zneužívala dominantní tržní pozici.

Společnost Red Bull potvrdila kontrolu úředníků EU, k podezření se ale nevyjádřila. Pouze uvedla, že bude s úředníky spolupracovat.

Zástupce Komise doprovázeli při inspekčních návštěvách členové lokálních antimonopolních úřadů. „Inspekce jsou předběžným krokem ve vyšetřování podezřelých protisoutěžních praktik. Skutečnost, že Komise podobné inspekce provádí, ještě neznamená, že společnost je vinna, ani nepředjímá výsledek vyšetřování,“ uvedla Komise ve zprávě.

Zároveň EK upozornila, že neexistuje žádný termín, během kterého by měla vyšetřování uzavřít. Jeho délka závisí na složitosti případu, rozsahu zkoumání i ochotě podezřelé společnosti spolupracovat.

Autor: