Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci konspirací ve střehu. Na 'Bilderberg' žádný Čech nedorazí

Ekonomika

  15:10
WATFORD - V hotelu Grove v britském Watfordu u Londýna se opět schází elita světových bankéřů, miliardářů, politiků, šlechticů a šéfů různých firem. Poprvé od prvního zasedání klubu v nizozemském hotelu Bilderberg vytvořili antiglobalisté a příznivci konspiračních teorií v místě také vlastní tiskové středisko.

Hotel Grove v britském Watfordu. foto: thegrove.co.uk

Bilderberské konference se pořádají každoročně na různých místech světa už od roku 1954. Nejméně jednou – v roce 2008 – se jednání zúčastnil i český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Seznam osobností patřících do klubu není stálý a účastníci setkání vystupují na fóru jako soukromé osoby.

Jedno je však pokaždé stejné. Jednání klub světových elit jsou přísně tajná. Vyvolávají proto mnohé kritické reakce. A letos vůbec poprvé v 59leté historii klubu bude po tlaku novinářů a veřejnosti zřízeno neoficiální tiskové středisko.

Okolí hotelu Grove obsadili antiglobalisté a propagátoři konspiračních teorií sdružení pod výzvou 'Okupujme Bilderberg'. Na pořádek dohlíží několik policistů.

Okolí hotelu Grove obsadili antiglobalisté a propagátoři konspiračních teorií sdružení pod výzvou 'Okupujme Bilderberg'. Na pořádek dohlíží několik policistů.

Jeho personál, složený prý z dobrovolníků, má obsluhovat tisíce novinářů, bloggerů a antiglobalistů z celého světa, kteří do Watfordu zamířili. Posloužit veřejnosti mají i přenosné záchodky, stánky s občerstvením a veřejná tribuna otevřená zájemcům k volné diskusi.

Bilderberg

Hotel Bilderberg v nizozemském Oosterbeeku.

Hotel Bilderberg v nizozemském Oosterbeeku.

Bilderberský klub byl pojmenován podle hotelu Bilderberg v nizozemském Oosterbeeku, kde se uskutečnila první konference. V době studené války měl povzbudit dialog mezi Evropou a USA.

Co se skutečně dozvědí, je samozřejmě otázkou. Klub na svých zveřejnil jména letošních 140 účastníků. Ti jsou tradičně z Evropy a severu amerického kontinentu a nemá mezi nimi být žádný Čech.

Kissinger, Petraeus i Barroso

Třídenního rokování by se měl zúčastnit například předseda Evropské komise José Manuel Barroso, někdejší americký ministr zahraničí Henry Kissinger, exministr financí USA Timothy Geithner, někdejší americký generál a šéf CIA David Petraeus či expremiér Itálie Mario Monti.

Na webu dále tvrdí, že budou probírat témata jako jak může Evropa a USA rychleji růst ekonomicky a vytvářet pracovní místa, nacionalismus a populismus, americkou zahraniční politiku i politiku Evropské unie, Blízký východ i Afriku. Kritici poukazují na to, že je to ideální místo pro lobbying.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Chata Podmokly
Chata Podmokly

Úněšov - Podmokly, okres Plzeň-sever
3 500 000 Kč

Mohlo by vás zajímat