Diskuse k článku: Brusel chystá poslední plán záchrany Řecka. Odepsat třetinu dluhů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 28.7.2012 20:26
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kottas 28.7.2012 20:11

Považuji to za velké svinstvo...

jak k tomu přijdou další státy, jejichž občané se uskrovňují, makají jak vzteklí a nechají se odírat jak ve středověku? Proč se neodepisují dluhy třeba ČR, Maďarsku a dalším?

P. Fiala 28.7.2012 8:12

Věřitelé a vkladatelé

""Obrovské ztráty už v rámci druhé restrukturalizace řeckého dluhu utrpěli soukromí věřitelé.""

Řecké vlády vydávaly "státní dluhopisy", podobně jako české vlády, a prodávaly je i do zahraničí a to z 50%, české vlády jen asi 10%.

Vládní dluhopisy hlavně nakupují finanční domy, kde si občané ukládají Kč, Euro a podobně a tyto instituce za toto dání těch Kč, Euro smluvně platí úrok z vkladu, který je asi tak 1-2%. Na půjčení těch Kč, Euro vládám si tyto instituce žádají 4-7% úrok. Rozdíl % z úroků IN/OUT vytváří finančním domům velmi nadstandardní zisky neb se jedná o stovka miliard, ˇv ČR je absolutní výše vládních dluhů 1600 miliard Kč a jednoroční úrok činí přes 40 miliard Kč. Jen malá část zákaznílů finančních domů nakupuje vládní dluhopisy s výnosem 4-7% pro sebe, nemají takové sumy Kč, Euro které vlády požadují. O stavu dluhu řeckými vládami vytvořených viz:

http://econ2.wordpress.com/2011/12/26/sttn-dluhy-greece-december-2011/

Bohužel občané Řecka, díky voleným vládám se stali všichni "neplatiči", neplní z 50% zahraniční závazky, finanční půjčky nesplácejí, okrádají zahraniční věřitele, což jsou v podstatě občané zahraničních států. Na nižších organizačních úrovních státu, jsou třeba firmy, či občané v takovývh případech policejně šetřeni a soudně posuzováni.

J. Kostelanský 27.7.2012 20:12

Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ

"zadlužení Řecka by kleslo na zhruba 100 procent hrubého domácího produktu. S takovým dluhem by Řecko nemělo mít vážnější problémy".

Problémy Grécka pred 2 rokmi začali, keď malo Grécko dlh vo výške 105 % HDP. Potom sa mu požičali peniaze, lebo nejaké múdre hlavy prišli na to, že dlh vo výške 150 % HDP Grécko bude schopné splatiť, hoci 105 % splatiť nevedelo. Tie isté múdre hlavy teraz vymysleli, že dlh vo výške 100 % HDP Grécko zvládne.

Majú tí "odborníci" z Bruselu aspoň základné vzdelanie? Ja by som im nedal ani občiansky preukaz, lebo nespĺňajú elementárnu podmienku svojprávnosti.

Za komunistov sa zvyklo hovoriť: Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ. Pritom horšia nadávka zo strany komunistov ako "triedny nepriateľ" neexistovala. Ale to heslo platí aj v súčasnosti - nakoniec vo vedení EÚ sa to len hemží prezlečenými komunistami.

J. Kanioková 28.7.2012 18:39

Absolutní souhlas ..!

Mám pocit, že v Bruselu řádí nemoc šílených krav ! Jinak není možné, aby pořád, znovu a znovu, z nich lezly takové šílenosti !

Kdyby aspoň nelhali! Prolhaní EUpapaláši, prolhaná mediální klika a pomatenost dnešních Evropanů !:

Proč jsme vůbec rušili tu RVHP ? Vždyť už je to dnes téměř stejné !

J. Kottas 28.7.2012 20:12

Re: Absolutní souhlas ..!

Je to mnohem horší jak v období RVHP.

J. Kottas 28.7.2012 20:26

Re: Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ

Je to hanba celého EU, prezentace neschopnosti a bezkoncepčnosti. Za plat cca půl miliónu Kč měsíčně poslanci v Bruselu vyprodukují pouze ho*no.

J. Pernica 27.7.2012 15:47

Nemělo mít

Ale proč by nemělo mít, když ostatní sypou?