Diskuse k článku: Facebook je arogantní a čte mé zprávy za 10 let, říká muž, který obra porazil

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 14
  • Poslední: 5.6.2017 21:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Š. Krastovski 5.6.2017 21:17

Na Facebook si chodím jen vylejt vztek. Samozřejmě, že tam nejsem pod svým jménem a ani tam nemám fotky sebe mladší jak 18 let :-)

F. Lesniak 16.5.2017 21:57

Na facebook chodí jen puberťáci a kreténi.

I. Dekyský 16.5.2017 23:07

Nemáte tak docela pravdu, ještě tam chodí tajní policisté a udavači, všichni ti strážci jediných správných hodnot a jediné pravdy (a že těch jediných "totalitních" pravd na světě je, ta eurosvazácká, bruselská mezi ně patří také)...

J. Jurax 16.5.2017 21:51

Poučení?

Nelezte na ksichtoknihu. Nepotřebujete ji.

Když se bez ní nemůžete obejít, tak tam nepiště nic o sobě, své rodině a blízkých. Své názory filtrujte, vyvarujte se extrémů. Neregistrujte se pod vlastním jménem, i když to po Vás chtějí; dbejte, abyste nebyli jednoduše identifikovatelní.

Po mně svého času - když jsem chtěl ksichtoknihu zkusit a pošetile vyplnil vše pravdivě; chtěli po mně ještě scan občanky, že prý jim nějak nepřipadám - čímž mne naštvali natolik, že jsem je poslal do perdele. Dávat komukoliv scan občanky je velice pošetilé.

Když už jste tak blbí, že tam píšete cokoliv o sobě, své rodině a blízkých a ještě pod vlastním jménem a případně fotkou, pak se nedivte.

J. Venc 16.5.2017 23:25

Ano.

:-)

D. Stirský 16.5.2017 20:06

Typicky lidovkářský velbloud z komára. FB není arogantní, jen se chová tržně. K tomu, aby byl onen muž na této síti registrován, jej nikdo nenutí. Dnes by člověk vůbec nesměl mít PC, nikdy by se nesměl připojovat na net, nesměl by mít účet v bance, být registrován u zdravotní pojišťovny...Tak ať se ten muž odstěhuje do Číny a nebo KLDR, tam jej před FB ochrání.

J. Bilík 16.5.2017 14:30

Je to nesmysl. Ani google s nikým nekomunikuje. Je to prostě v tomto světě standard.

D. Stirský 16.5.2017 14:09

Jediná obrana proti FB: tuto sociální síť nepoužívat. Kdo ji používá, musí počítat s tím, že údaje o něm jsou k dispozici. Přiznejme si, že mnozí z nás se rádi "odhalujeme", to ale není chyba FB.

Č. Ludvík 16.5.2017 12:44

Jsem zvědav, kdy lidé začnou konečně od Facebooku hromadně odcházet. Vždyť je to tak obrovský zásah do soukromí, tak neskutečný šmírák a velký bratr. Ví o nás naprosto všechno. Jaké stránky navštěvujeme, na co klikáme, co kladně hodnotíme, co čteme, jakou posloucháme hudbu, jaké máme rádi filmy, kam jezdíme na dovolenou, jaké navštěvujeme obchody, kam chodíme na výlety... Zná naše soukromé fotky, naše přátele, naše zaměstnavatele, ví (z fotek) jak to vypadá u nás doma, ví jaké volíme politiky, koho naopak nesnášíme... Zná naši historii. A Google je to samé. Takže já osobně tyto "báječné" sociální sítě přenechávám s chutí jiným, protože soukromí začíná mít v dnešní době cenu zlata.

J. Rys 16.5.2017 13:48

Asi vás překvapím, ale ví jen to, co mu sami řeknete. :))))

P. Balcar 16.5.2017 14:33

Ne tak docela.

Asi vás překvapím:

Všichni uživatelé internetu vč. neregistrovaných na FB a nenavštěvující FB jsou profilování pro cílení reklamy automatickými skripty, které se schovávají na každé stránce s tlačítkem "Like" .

Jediná obrana jsou doplňky jako Ad-Block nebo NoScript a blokovat skrypty třetích stran podle seznamů šmíráků nebo plošně. (Nevýhodou je nutnost mít druhý neblokovaný internetový prohlížeč pro nákup v eShopech, prohlížení stránek, které přebírají např. fotky cizímy skrypty, etc.)

Č. Ludvík 16.5.2017 16:29

Právě že ne. To si jen myslíte. Šmíruje vás nonstop, a vůbec o tom nemáte ponětí. Díky chytrým telefonům ví i kam chodíte a jak často. Proč? Aby mohl jednou cílit reklamu ještě přesněji. Půjdete po náměstí, kolem obchodů a restaurací, a telefon vám nabídne "Co takhle zajít do Hospody na růžku, dnes tam jsou vepřové hody. Je to jen 100 metrů.".

J. Tachovský 16.5.2017 21:47

Me teda nonstop nesmiruje. Kdyz jdu spat, tak vsechno vypinam. Zapnuty je akorat mobil, takze operator muze tusit, ze spim doma.

J. Jurax 16.5.2017 21:54

Nesmíte mít chytrý mobil s GPS a připojením. Na telefonování a SMS stačí mobil blbý ... :-)

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...