Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

iPhone zase vzbuzuje šílenství. Vodafonu kvůli němu zkolaboval web

Ekonomika

  11:15
PRAHA - Elektronický obchod mobilního operátora Vodafone po půlnoci ze středy na dnešek pod náporem zájemců o nový iPhone 4 na několik hodin zkolaboval. Operátor nabídl zhruba 5000 zaregistrovaným uživatelům, že si dnes od 0:00 hodin budou moci iPhone jako první koupit přes internet.

iPhone ve čtvrtém vydání vzbuzuje šílenství. Vodafonu kvůli němu zkolaboval web foto: Lidové noviny

Kolik stojí nový iPhone?

Za nejnižší cenu 9995 korun získá iPhone 4 s pamětí 16 GB u Telefóniky její nynější zákazník s měsíční útratou minimálně 2400 Kč. Cena verze 32 GB začíná na 13 295 Kč. Noví zákazníci zaplatí nejméně 10 995 respektive 13 795 Kč.

Vodafone nabídne nedotovaný iPhone 4 s pamětí 16 GB za 15 477 korun a ve verzi s dvojnásobnou pamětí za 18 477 Kč. Cena dotovaného telefonu bude začínat na 9777 Kč.

T-Mobile začne na rozdíl od konkurence nabízet nový iPhone až od pátečního rána. Cena přístroje bude začínat na 7999 Kč, což je nejméně na trhu.

Telefony už několik dní nabízí mnoho tuzemských internetových obchodů. Proti očekávaným cenám nedotovaných přístrojů jsou na internetu telefony až o 10 tisíc korun dražší.

Oficiální prodej u všech operátorů odstartuje až o 24 hodin později, vyplývá z informací firem.

V současnosti podle mluvčího Vodafonu Miroslava Čepického elektronický obchod opět funguje. "Elektronický obchod se nám podařilo znovu zprovoznit ve 3:00 hodiny ráno a od té doby objednávky fungují. Omlouváme se zákazníkům za nepříjemnosti a prosíme je i dnes o trpělivost. Vzhledem k tomu, že jsme jediný operátor, který už dnes na iPhone 4 objednávky přijímá, je náš eShop stále velmi vytížen a může reagovat pomaleji," dodal.

Od dnešní půlnoci do pátečních 2:00 hodin bude Vodafone iPhone nabízet i obchodech v Praze na Václavském náměstí a v Brně na Masarykově ulici. Každý zákazník, který na půlnoční prodej v těchto prodejnách dorazí celý v červeném oděvu a zároveň zakoupí novou tarifní SIM, nebo má nárok na výměnu telefonu po dvou letech, získá slevu 1000 Kč ze zvýhodněné ceny iPhonu.

Konkurenční O2 zahájí prodej o půlnoci v prodejně na Václavském náměstí v Praze. Ráno telefon nabídne i ostatních 85 značkových obchodů. T-Mobile podrobnosti zveřejní dnes dopoledne.

Autoři: ,