O úspěšném testu informoval sám zakladatel Amazonu na svém Twitteru a ukázal i video z letu. Raketa New Shepard vynesla na hranici vesmíru kabinu s velkými okny. Raketa poté sama přistála pomocí raketového motoru a kabina se následně snesla na padácích.
Posádkou kabiny byla testovací figurína nazvaná Skywalker, v odkazu na hlavního hrdinu filmové ságy Hvězdné války, a další vybavení měřící vybavení.
Cílem letu bylo mimo jiné otestovat, jak bude na lidskou posádku v kabině působit rychlost 3200 kilometrů za hodinu, stav beztíže či přistání. „Měl skvělý let,“ zhodnotil testy na Twitteru Bezos.
V budoucnu Blue Origin plánuje využívat svůj systém pro komerční lety s posádkou. Té nabídne let do výšky zhruba 100 kilometrů nad Zemí. Během tohoto letu posádka zažije několik minut ve stavu beztíže a bude se moci kochat výhledem na planetu.
Kolik si bude společnost za podobný zážitek účtovat, ještě není jasné. Podle serveru Business Insider jiné firmy s podobnými plány nacenily jeden lístek pro vesmírné turisty na 200 tisíc dolarů (asi 4,3 milionu korun). Známý zatím není ani termín letu s posádkou.
Jeff Bezos se ale nechce spokojit pouze s vesmírnou turistikou. Zároveň buduje velkou raketu New Glenn, která by měla dokázat dostat náklad či lidskou posádku až na Měsíc. Po misi by pak měla umět přistát a vydat se na další lety.
Firma výrobu této rakety nyní stěhuje do Kennedyho vesmírného střediska na Floridě, odkud by mohl New Glenn také startovat.
Velkou raketu nazvanou Falcon Heavy, která má po misi také přistát, připravuje i konkurenční SpaceX Elona Muska, který by rád novinku otestoval již na začátku příštího roku.