Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Kvůli sporu o mléko natrhli šéfovi komory Velebovi sako a kalhoty

Ekonomika

  17:01
PRAHA - Mezi farmáři a výrobcem obalů na trvanlivé mléko Tetra Pak se na dnešní tiskové konferenci rozpoutala bitva. Konferenci pořádala společnost Tetra Pak. Farmáři, kteří proti společnosti brojí, údajně na brífink nemohli, a to se jim nelíbilo. Vzniklo tak mezi oběma skupinami napětí. To podle farmářů vyvrcholilo ve chvíli, kdy zástupci společnosti Tetra Pak natrhli sako a kalhoty prezidentu Agrární komory.

Bitva se rozpoutala mezi zemědělci a výrobcem obalů na trvanlivé mlékoTetra Pak. Zemědělcům se nelíbí, že někteří odborníci na hygienu a lékaři na tiskové konferenci organizované společností Tetra Pak varovali spotřebitele před možnými riziky konzumace čerstvého mléka z farmářských automatů.

Vymýcení mléčných automatů
Mezi farmáři to po tiskové konferenci společnostiTetra Pak pořádně vřelo. Zástupci farmářů totiž nebyli na tuto akci vpuštěni, aby mohli říci svůj názor. V předsálí se kvůli tomu strhla menší potyčka.

"Přitom (společnost Tetra Pak) stačila z tiskové konference za asistence přivolané policie vyvést tři zemědělské odborníky, natrhnout sako a kalhoty (prezidentu Agrární komory) Janu Velebovi a rvačkou prosadit svou pravdu nutnou k vymýcení mléčných automatů z českého trhu," podotkla Línková.

Společnost Tetra Pak ale tvrdí, že policii přivolal provozní restaurace, ve které byla tisková konference zorganizována. Prezident Agrární komory a jeho spolupracovníci prý provozního ohrožovali, když jim znemožnil vstup do místnosti.

ČTĚTE VÍCE:

"Pan Veleba přišel na akci spolu s několika spolupracovníky, včetně zástupce firmy vyrábějící mlékomaty. Do materiálů pro média se snažili přidat reklamní materiály této firmy určené zájemcům o provozování mlékomatů," sdělila mluvčí společnosti Tetra Pak Hana Zmítková, podle které byli na tiskovou konferenci pozváni redaktoři časopisu Agrární komory.

'Na to Agrární komora reaguje tiskovou konferencí, kde odborníci uvedou na pravou míru fakta k prodeji mléka ze dvora a z automatů," sdělila mluvčí Agrární komory Eugenie Línková.

Mléčné automaty začaly v Česku rychle přibývat od loňského podzimu, nyní jich funguje už více než 100. Někteří zemědělci si ale nyní stěžují, že kvůli negativní kampani v médiích zájem Čechů o čerstvé mléko klesá.

"Společnost Tetra Pak zvolila netradiční způsob jak představit spotřebitelům jen svou nejlepší kvalitu mléka ve svých krásných krabičkách.

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO
Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.