30. července 2010 8:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nošení kalhot 'na půl žerdi' není zločin ale bláznivina, rozhodl soud

Móda nízko posazených kalhot je podle newyorského soudce bláznivá, ale ne trestná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Móda nízko posazených kalhot je podle newyorského soudce bláznivá, ale ne trestná | foto: Reprofoto

NEW YORK Nošení nízko posazených kalhot není zločinem, je to jen bláznivýstyl. Tak rozhodl soudce v New Yorku, který řešil stížnost na nevhodnost této módy propagovanou především černošskými rappery a dalšími průkopníky městské módy.

Informoval o tom list The New York City. Soudce Ruben Franco řekl, že stížnost na nošení těchto kalhot, při němž je vidět téměř všechno spodní prádlo, byla jen snaha jednoho policisty ukázat, že se mu tento styl vůbec nelíbí.

Pro mnoho lidí je nošení "kalhot na půl žerdi" nechutné a bláznivé, cituje soudce list The New York City. "Ale lidé se přeci mohou oblékat, jak chtějí, pokud to není urážlivé a nenarušují tím veřejný pořádek."

Nošení nízko posazených kalhot kritizovala již řada amerických politiků a bylo to předmětem mnoha debat v televizních pořadech, na radnicích, ve školách i v soudních síních. Během své kampaně se do tohoto tématu opřel také současný prezident Barack Obama. V některých školách mají studenti přímo nařízeno mít řádně utažené opasky. V jedné škole na Floridě donutilo vedení neupravené žáky nosit v kalhotách plastové stahovací pásky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz