Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nošení kalhot 'na půl žerdi' není zločin ale bláznivina, rozhodl soud

Magazín

  8:00
NEW YORK - Nošení nízko posazených kalhot není zločinem, je to jen bláznivýstyl. Tak rozhodl soudce v New Yorku, který řešil stížnost na nevhodnost této módy propagovanou především černošskými rappery a dalšími průkopníky městské módy.

Móda nízko posazených kalhot je podle newyorského soudce bláznivá, ale ne trestná foto: Reprofoto

Informoval o tom list The New York City. Soudce Ruben Franco řekl, že stížnost na nošení těchto kalhot, při němž je vidět téměř všechno spodní prádlo, byla jen snaha jednoho policisty ukázat, že se mu tento styl vůbec nelíbí.

Pro mnoho lidí je nošení "kalhot na půl žerdi" nechutné a bláznivé, cituje soudce list The New York City. "Ale lidé se přeci mohou oblékat, jak chtějí, pokud to není urážlivé a nenarušují tím veřejný pořádek."

Nošení nízko posazených kalhot kritizovala již řada amerických politiků a bylo to předmětem mnoha debat v televizních pořadech, na radnicích, ve školách i v soudních síních. Během své kampaně se do tohoto tématu opřel také současný prezident Barack Obama. V některých školách mají studenti přímo nařízeno mít řádně utažené opasky. V jedné škole na Floridě donutilo vedení neupravené žáky nosit v kalhotách plastové stahovací pásky.

Autor:

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...