Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Magazín

Operace nosu některým lidem úplně změní život, říká špičkový plastický chirurg Kufa. Jak podle něj hezky stárnout?


Roman Kufa | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Premium Rozhovor
Plastickou chirurgii podle všeho čeká skvělá budoucnost. Lidstvo stárne, světem už se valí „šedá tsunami“ a moderní medicína tomu mocně napomáhá. „Připadá mi, že lidé to už berou jako kadeřníka. Každého půl roku si nechají například aplikovat botox a přijde jim to jako úplně běžná věc,“ říká špičkový plastický chirurg Roman Kufa.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Stárnout je ostatně jediný způsob, jak se dožít požehnaného věku. Jenže nikdo nechce staře vypadat: mít vrásky, jaterní skvrny, šediny, povadlý krk, spadlá oční víčka, ohnutá záda a špeky na břiše. S vyhlídkou, že lepší to už nebude, a kyselou útěchou, že dokonalost je vlastně nudná.

A nemohlo by to být jinak? Co kdyby šlo zpomalit čas? Anebo kdyby tak šlo mít „pekáč buchet“ na břiše bez námahy, že, pánové? A víte, že to opravdu jde?

Umí to například jeden z nejlepších českých plastických chirurgů Roman Kufa, na kterého právě teď čekám u obřího akvária v recepci jeho pražské Perfect Clinic. Zkušenosti kdysi nasával v Británii, Austrálii i v Německu, nejprve ale jako nemocniční plastický chirurg. Tam jde ovšem o život: utržené prsty, ustřelené obličeje, prsy po ablaci... Kdežto dnes se doktor Kufa zabývá už „jen“ krásou.

Pohledný čtyřiapadesátiletý lékař, jemuž z trička vykukují poctivé bicepsy („vy jste ale namakanej...“ utrousí obdivně i fotograf), je klienty a hlavně klientkami velmi žádaný. Jako plastický chirurg má skvělou pověst. Takže kdybyste se k němu chtěli objednat na operaci, přijdete na řadu zhruba za rok. Skoro to totiž vypadá, že kdo „nešije“ u Kufy, je totálně out.

Lidovky.cz: V jednom rozhovoru s vámi jsem našla titulek „Pán času“: jako že umíte zastavit, nebo dokonce vrátit čas. Připadá vám to tak?
Zastavit čas se nedá. Člověk prostě stárne. Ale estetická medicína v dnešní době opravdu dokáže proces stárnutí hodně zpomalit. A razantním operačním zákrokem se dá obličej omladit.

Ale není to tak, že by se čas zastavil. Protože i když obličej omladíme, uděláme takzvaný facelifting, tak ty tkáně, jak běží čas, stárnou pořád dál. Dokážeme ale vzhled člověka udržovat mladistvý opravdu hodně dlouho.

Lidovky.cz: Nemáte pocit, že dneska se lidé bojí stárnutí víc než dřív?

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se