Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

We are from Prague. Když lidé tančí po celém světě

Média

  11:30
Tančící lidé, stejná píseň a reálie dané země či města. Na internetu se objevil nový virál, který se nevyhnul ani Česku a Slovensku. A kde všude se lidé vrtí do rytmu písničky Happy od zpěváka Pharrella Williamse? Téměř po celém světě.

Jak se tančí v Tatrách

Po virálech typu Gangnam style a Harlem shake se objevilo nové video. A strhlo vlnu nadšení po celém světě. Fenomén se zrodil již před několika měsíci, tedy v době, kdy vrcholila popularita písničky od Pharella Williamse, který nazpíval i hit Get Lucky od Daft Punk.

Nicméně zejména v posledních týdnech nabrala virální vlna více či méně amatérských videí na obrátkách. Lidé tančí na písničku Happy po celém světě - v Abú Dhabí, Washingtonu, Amsterdamu, New Yorku, Londýně, ale i v Praze, Ostravě, Brně nebo v Tatrách.

Proč lidé tančí na svých oblíbených místech a městech? Odkazují tím k originálnímu videoklipu k singlu Happy. Ten dokonce vznikl jako neskromný projekt, protože vůbec poprvé v historii videoklipů vzniklo video, které pokrývá neuvěřitelných 24 hodin. Neustále dokola přitom zní tato píseň, jen inteprteti, respektive tanečníci se mění. Pohybové kreace lidí různého věku, profesí či barvy pleti je možné sledovat na ulicích, chodbách, benzínce nebo kostele. Prostě kdekoliv.

Jak se tančí v Praze?

We are from Brno.

Na videu z Tater se objevilo nejvíce dívek v plavkách.

Ostrava na nohou.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!