Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

LN: Straníci se valí na úřady

Média

  4:50aktualizováno  7:00
PRAHA - Péči o miliardový majetek ministerstva zahraničních věcí má od 16. března na starosti Petr Kyslík. K tomuto dni ho Lubomír Zaorálek (ČSSD) jmenoval ředitelem odboru správy majetku. Prošel bez výběrového řízení, neabsolvoval diplomatickou akademii a nemá bezpečnostní prověrku.

MInistr zahraničí Lubomír Zaorálek. foto: MAFRA: Tomáš Krist

Z Kyslíka, který dosud působil jako úředník na radnici v Praze 4, se rázem stal jeden z nejmocnějších lidí v centrále zahraniční politiky státu. Takto bez výběrového řízení na takzvanou výjimku ministra bylo do služeb Černínu přijato v poslední době až patnáct lidí a do desítek jde počet těch, kteří v režimu externistů čekají, až se vyskytne nové tabulkové místo.

Celkově se ministerstva od počátku roku nafukují o stovky nováčků, kteří se nechávají narychlo zaměstnat. Důvod je jediný: blížící se vstup v platnost zákona o státní službě. Po 1. červenci tohoto roku totiž nebude možné přijmout do úřednického stavu nikoho bez výběrového řízení a aniž by splnil řadu dalších kritérií.

Dále v pátečních LN najdete:

V čem výrobci léků vidí budoucnost - Pilulky, které pacienta upozorní na pravidelnou dávku, kontaktní čočky, které jsou schopné ze slz rozpoznat hladinu cukru. I to má být budoucnost farmaceutických firem.

Daně na poslední chvíli - Slevy a odečty. Sankce. Co, kdy a kam je třeba dodat. Potřebné informace na leznete v servisu LN.

Chlouba flotily odplouvá na věčnost - Snímek líčící závěrečnou životní etapu slavného malíře J. M. W. Turnera se představil na Febiofestu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!