Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Majitel značky Playboy údajně kupuje prodejce dámského prádla

Ekonomika

  9:28
New York - Americká společnost PLBY Group, která je majitelem značky Playboy, kupuje za 333 milionů dolarů (přes sedm miliard Kč) australského prodejce dámského prádla Honey Birdette. Informoval o tom list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací.

Nové vydání časopisu Playboy foto: Courtesy Gavin Bond/Playboy EnterprisesReuters

Z Playboye mezi sportovce. Bývalá milenka Cristiana Ronalda koupila v Chile fotbalový klub

Honey Birdette vlastní zhruba 60 obchodů v Austrálii a několik prodejen ve Spojených státech a Británii. Společnost PLBY Group chce podle zdrojů využít reputace značky Playboy k expanzi firmy Honey Birdette na různé trhy, a to prostřednictvím internetových i kamenných obchodů. V příštích měsících by tak měly zahájit provoz nové obchody v Dallasu, Miami a New Yorku, poznamenal The Wall Street Journal.

Český Playboy slaví 20 let
Hugh Hefner, zakladatel časopisu Playboy

Společnost PLBY Group dříve nesla název Playboy Enterprises. Jméno změnila v loňském roce po dokončení návratu na burzu, který se uskutečnil prostřednictvím spojení s firmou Mountain Crest Acquisition.

Značku Playboy proslavil stejnojmenný pánský časopis, který v roce 1953 založil Hugh Hefner. Značka se nicméně v posledním desetiletí zaměřila na vydělávání peněz prostřednictvím licenčních dohod a loni v březnu ukončila vydávání tištěné verze časopisu ve Spojených státech.

Autor: