Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Microsoft nabídne hry od legendární značky Atari

Média

  7:00
PRAHA - Softwarový gigant Microsoft vrátil na herní trh značku Atari. Nabídl osm klasických her Atari Arcade optimalizovaných pro dotyková zařízení s chystanými Windows 8. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Microsoft foto: ČTK

Atari bylo na vrcholu v 80. letech, kdy spolu se značkami Commodore nebo ZX Spektrum představovalo synonymum pro domácí počítač určený převážně k hraní her.

"Uvolnění této sady notoricky známých her, jako je například Pong, Centipede, Missile Command či Asteroids, potěší především ty uživatele, kteří na těchto hrách doslova vyrostli. Díky nástupu zařízení s dotykovým ovládáním je tak možné opět vtáhnout uživatele do hry a nabídnout jim tradiční zábavu, na kterou se již částečně zapomnělo," uvedla mluvčí českého Microsoftu Markéta Kuklová.

Atari Arcade je určen především pro dotyková zařízení se systémem Windows 8 a prohlížeč Internet Explorer 10. Bez problémů ale funguje i v prohlížeči Internet Explorer 9, stejně jako v celé řadě dalších aktuálně dostupných prohlížečů. Již dříve se pod téměř zapomenutou značkou Atari objevila speciální herní kolébka, která přemění iPad od Apple v plnohodnotnou herní konzolu.

Autoři: ,