Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Microsoft a NBC zrušily společný zpravodajský server

Ekonomika

  7:00
SAN FRANCISCO - Americká softwarová společnost Microsoft zruší společný podnik, který je vlastníkem zpravodajského serveru MSNBC.com a který měl Microsoft se společností NBC. Největší výrobce softwaru na světě tak bude mít možnost vybudovat si svůj vlastní on-line zpravodajský servis.

Skončila spolupráce Microsoftu a NBC a ní i server msnbc.com, nahradil ho nbcnews foto: msnbc.com

Rozhodnutím se podle agentury Reuters ruší poslední zbytky vzájemného vztahu, který mezi Microsoftem a NBC News trval 16 let. Za tu dobu se změnily i vlastnické vztahy, neboť vlastníkem NBC News je teď společnost Comcast.

ČTĚTE TAKÉ:

Základy společného podniku se začaly rozpadat už v roce 2005, kdy Microsoft prodal NBC podíl v kabelové televizi MSNBC. Nyní NBC kupuje 50 procent akcií, které Microsoft drží v MSNBC. Cena, za kterou Microsoft z projektu odejde, nebyla zveřejněna.

Informované zdroje ale později listu The New York Times řekly, že podíl ve společném podniku koupil přímo Comcast. Ten Microsoftu za jeho polovinu údajně zaplatil asi 300 milionů dolarů (zhruba 6,3 miliardy Kč). O zrušení společného podniku se spekulovalo už v květnu.

Internet je stále významnější a vlivnější

NBC a Microsoft spojily síly v roce 1996, kdy vytvořily kabelový zpravodajský kanál a on-line zpravodajství. Podnik využíval internetovou technologii, která byla v té době v plenkách.

Portál MSNBC.com teď dozná určitých změn, a to včetně názvu. Znát je to přitom už od neděle. Klienti, kteří se přihlašovali k portálu MSNBC.com, byli automaticky přesměrováni na NBCNews.com. Ústředí správy webu se nyní přestěhuje z centrály Microsoftu v Redmondu na západě USA do dlouholeté centrály NBC News v New Yorku.

Rozpad společného podniku podle expertů souvisí převážně s odlišnými prioritami NBC a Microsoftu. Obě firmy se snaží získat větší vliv nad digitálním obsahem, z části proto, že internet tvoří čím dál významnější součást jejich podnikání.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat