Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Newyorští umělci vytvořili minimuzikál o Facebooku

Média

  7:00
Po filmu o vzniku komunikační sítě Facebook je na světě i "muzikál" o jeho zakladateli. Zuckerberg: The Musical! je skoro čtyřminutové dílko newyorských umělců, líčí vznik globálně úspěšné komunikační sítě a cestu jejího autora Marka Zuckerbergera ke slávě.
Facebook

Facebook foto: Reuters

Skupina mladých tvůrců ze skupiny CDZA svůj minimuzikál pojala jako nepřerušovanou sérii 12 obrazů. Trojice zpěvaček v nich líčí vznik sítě, kterou Zuckerberg spustil v době univerzitních studií, ale i znepokojení nad tím, že uživatele Facebooku mohou na síti sledovat jejich potenciální budoucí zaměstnavatelé. Informoval o tom server huffingtonpost.com.

ČTĚTE TAKÉ:

Hudební doprovod, který je parodií na hity ze světoznámých muzikálů Kočky, Vlasy, Bídníci nebo West Side Story, zajišťuje v pozadí hrající klavírista ve smokingu.

Zuckerberg síť spustil na podzim roku 2003 spolu se svým přítelem Eduardem Saverinem. Facebook je v současnosti největší sociální sítí na světě a osmadvacetiletý Zuckerberg patří mezi 30 nejbohatších lidí planety.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Jeho aktuální majetek před dnešním vstupem Facebooku na burzu činil 19,1 miliardy dolarů. Výpočty se opíraly o upisovací cenu jedné akcie Facebooku, která byla stanovena na 38 dolarů za kus.

Autoři: ,