Diskuse k článku: Nečas chce reformu za každou cenu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 58
  • Poslední: 4.12.2007 13:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
4.12.2007 8:40

UPRACOVÁNÍ K SMRTI JE NESPORNĚ Z EKONOMICKÉHO VĚDECKÉHO ...

.... HLEDISKA PRO STÁT NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ! POUZE JE POTŘEBA MÍT STÁTNICKOU ODVAHU ZAVÉST TO DO PRAXE!

PS ...... KLAUS SETRVAT DÁLE NA HRADĚ!!Rv;-D(Y)(Y)(Y)>-(Y)(Y)(Y)

3.12.2007 2:03

prosím pomozme..

Martina Hrůzu neochránily před ochrnutím ani pásy,četla jsem ten strašný příběh na iDNES, prosím pomozme mu :"Peníze můžete poslat na účet číslo:

17111444/2400

variabilní symbol: 17111978

2.12.2007 18:19

Mohyla míru u Austerlitz

Mohyla míru vznikla mezi lety 1910 a 1912, k uctění desetitisíců mrtvých Evropanů, nahnaných lichvaři a bídou do bitvy a války, kteří padli nejen v česku u Austerlitz. Mohylu míru inicioval brněnský kněz Antonín Slovák a navrhl ji architekt Josef Fanta. V secesním stylu zpodobňuje sjednocenou Evropu, 4 sochy symbolizují Francii, Rakousko, Rusko a Moravu. Po rozpadu železné opony se krajina kolem Mohyly míru se stala regionem všech mírů v EU, i s vojenskými radary a vojáky cizích armád na cizím území.

2.12.2007 18:18

Čeští vojevůdci a jejich oběti

Vojevůdci a hejtmani, kteří včas převlékali své uniformy, jako český bratr Valštějn a husiti po bitvě na Bílé hoře. Švédský Magnis s hrstkou strážničanů a dobrých lidí z Moravy je rozprášil po celé Evropě. Žerotín mu za to výhodně prodal strážnický zámek a Jan Amos Komenský mu věnoval vojenské mapy všech vinohradů na Moravě. Získal je od českých bratrů, kteří s českým Valštejnem okupovali a rozkrádali Moravu. Švédi pak obléhali Brno, a s ostudou odtáhli. Ve Valštějnově sále čeští rasisti, nacisti a komunisti vyvolili své komunistické prezidenty. Z kláštěra pod Zebínem Valštejn vybudoval nejhorší komunistický kriminál v Evropě.

 

Důstojníci VAAZ, KGB, StB a jejich potomci zorganizovali kolem Mohyly míru a na nedalekém vojenském letišti militantní lidovou zábavu, k uctění padlých u Austerlitz. Vstupné na oslavy bitvy mělo být v roce 2007 zrušeno poté, co Jihomoravský kraj vyčlenil na akci dotaci téměř 1 mil.Kč, dar od daňových poplatníků pro 900 nadšenců v dobových uniformách. "Vstup by měl být podle mě zdarma, je to přece lidová zábava," řekl Jandora.

 

Vojska francouzského císaře Napoleona Bonaparte a lichváři dlouho rabovaly a vojensky oplodňovaly Moravu. Válčily u Austerlitz proti spřáteleným vojskům ruského cara Alexandra I. a římského císaře Františka I. Šlo vojenskou deviaci a o zlato, které váleční zločinci naloupily nejen na Moravě. Ve Francii byl Napoleon odsouzen jako zločinec. Stal se vzorem pro komunisty a devianty nejen z česka.

2.12.2007 17:47

Brzy lze očekávat cenový šok z Klause a Nečase

Lze monitorovat dotace z EU na rozvoj regionů. Výdaje a příjmy obyvatel regionů Moravy a Slezska lze porovnat podle profesí a etnik s regiony EU:

1) Roční výdaje domácnosti, zdaněné a nezdaněné uhrazené podnikům, státu a obcím: > Výdaje na péči o zdraví > Výdaje na bydlení a služby s ním spojené >> Výdaje za bydlení (nájemné / na pořizení, opravy a údržba domu / bytu)  >> Výdaje za dodávky energie z neobnovitelných a obnovitelných zdrojů >> Výdaje za vodohospodářské služby a úvěry >> Výdaje za třídění odpadu > Výdaje na vybavení, zařízení domácností, opravy > Výdaje za potraviny a nealkoholické nápoje > Výdaje za alkoholické nápoje, cigarety > Výdaje za stravování a ubytování > Výdaje za odívání a obuv > Výdaje za dopravu > Výdaje za telekomunikace > Výdaje na kulturu a vzdělání > Výdaje za rekreaci, sport a volný čas > Výdaje za pojištění a ručení > Výdaje za splácení úvěrů > Ostatní výdaje domácnosti

2) Čistý roční příjem domacnosti: > Celkový nezdaněný příjem osob bydlících v domácnosti včetně úvěrů > Celkové zdanění života osob v domácnosti.

2.12.2007 17:46

Klaus, Kožený, StB, KGB, soudy a BIS

Viktor Kožený v roce 1979 emigroval spolu s rodiči do Mnichova, a pak mohl studovat Harvardskou univerzitu v USA. Zde neunikl pozornosti agentu StB a KGB Karlu Köcherovi, kolegovi tunelářů z Prognostického ústavu, kde působili Komárek, Klaus, Zeman, Češka, Dyba, Dlouhý, Ransdorf, Salzmann, Ježek, a další. Harvardské fondy zakládal spolu s Viktorem Koženým jeho děd František Stehlík, nar. 13.9. 1912, dvojnásobný agent StB po krycím jménem "Franta", č. svazku 2242. Harvardské fondy jsou symbolem podvodu kupónové privatizace. Viktor Kožený je "jen" bílým koněm tunelářů, agentů StB a KGB, který neunikne spravedlnosti. Juraj Široký, narozen 29.12. 1953, agent StB s krycím jménem "Bellan", č. svazku 196592, měl na starost nábor nových rekrutů StB, působil přímo na hlavní správě rozvědky StB, která měla na starost operace v zahraničí. Figuroval v celkem šesti společnostech přímo či nepřímo napojených na harvardské fondy. Velmi aktivní je zejména na Slovensku, kde figuruje asi ve dvaceti společnostech. V roce 1992 Viktor Kožený se zapletl do případu agenta StB, Václava Wallise, který byl roku 1992 zatčen, prodával Koženemu tajné vládní dokumenty. V roce 1996 byly téměř vytunelovany harvardské fondy a Boris Vostrý, důstojník StB, zlikvidoval Harvardský průmyslový holding. Tunelování majetku metodou "Assets stripping"  v řádech stovek miliard korun však neuniklo daňovým poplatníkům ČR.

2.12.2007 17:45

Klausova vláda komunistického teroru

Vláda ČR a BIS dosud utajuje a zneužívá archivy StB a KGB. Havlova rodina spekulovala s cizími majetky, kolaborovala s nacisty i komunisty. Většina tunelářů, agentů StB a KGB se rekrutovala z ČTK a ČSAV, kde Komárek, Klaus, Zeman, Češka, Dyba, Dlouhý, Ransdorf, Salzmann, Ježek, Klausová a další tuneláři organizovali marxistický kapitál, pro zachování komunistického režimu. Valtr Komárek akceptoval jadernou lobby v ČSAV, chtěl se stát generálním tajemníkem KSČ. Havel a negramotní chartisti přijali Trojanovu a Komárkovu "Prognózu" a členové ČSAV se podíleli na zpracování Vaculíkova komunistickeho manifestu 2000 slov: "Především budeme odporovat názorům, kdyby se vyskytly, že je možné dělat nějakou demokratickou obrodu bez komunistů, popřípadě proti nim. Bylo by to nespravedlivé, ale také nerozumné. Komunisté mají vybudované organizace, ...." Ústavní zločinci a exkomunisti Pithart, Rychetský, Jičinský a tuneláři z Prognostického ústavu ignorovali Všeobecnou deklaraci lidských práv OSN z roku 1948. Komunisti neústavním způsobem zvolili Havla prezidentem ČSFR a ten pak jmenoval podle návrhu ústavních zločinců Mariána Čalfu, aktivního agenta KGB, předsedou vlády dne 10.12. 1989, kde setrval až do 2.7. 1992. Po rozpadu železné opony Havlova junta humanitarně bombardovala Evropu, děti a civilisty. Havel a Klaus obnovili totalitní rasistické Benešovy dekrety a komunistické ústavni zákony, organizované rozkrádání cizího majetku, a vraždění běženců na CZ a SK hranici.

2.12.2007 17:45

Klausovy národní tunely a vyhlídky ODS

Hlavní vlastníci světových energetických zdrojů ropy a zemního plynu opouští USD. Saudská Arábie, Jižní Korea, Čína, Venezuela, Sudán, Irán, Rusko, Irán, Katar, Spojené Arabské Emiráty mohou svou ropu a zemní plyn prodávat za rostoucí národní měny a dlouhodobě za stabilnější Euro. Rostoucí ekonomiky jsou méně závislé na Měnovém fondu, otevřely trhy s ropou, plynem a nerostnými surovinami za rostoucí národní měny nebo za stabilnější Euro. 70–80 % ekonomiky ČR je taženo vývozem, Ekonomika ČR je závislá na obchodu v EU, ze 70–80 % na exportu. Klausova vláda nemá Energetickou koncepci ČR nasmlouvánu v EU, na další prezidentské období. Rozhodla se skokem zvýšit ceny elektřiny, tepla a potravin.

Klausovy tunely a vyhlídky: Kontinuita komunismu a euroterorismu ODS - ČNB > Deficit veřejných financí, fiskální destabilizace ČR, rozpočtové schodky, nízká energetická účinnost ekonomiky ČR > Odklad přijetí Eura > Reakce 75% podniků a téměř 100% zahraničních subjektů v ČR > Nezávislost na Pražské burze a CZK, přesun investic do zahraničí > Skokové zvýšení cen elektřiny pro domácnosti o 10%, tepla o 20% a potravin o 40% > Sociální neudržitelnost a pokles koupěschopnosti obyvatel regionů, měsíční příjem 21600 Kč/obyvatele - medián ? > Rostoucí inflace CZK > Zahraniční investoři očekávají propad Pražské burzy a koruny > Neudržitelnost obchodovatelnosti a hodnoty CZK/EUR nárust daní a tunelování penzijních, sociálních a zdravotních fondů v ČR > Mezinárodní izolace a odsouzení Klausova komunistického režimu.

2.12.2007 17:43

Ustavni zlocinci k Evropskemu soudu pro lidska prava

Havel a Klaus, ex/komunisti Pithart, Jicinsky a Rychetsky, ucinili ex/komunistickou Chartu 77 jadrem vseobecne politicke strany OF. Jejich komunisticky puc byl odhalen, po volbach 1992 z OF prebehli do vladnich stran a pak obnovili rasisticke Benesovy dekrety, perzekuce antikomunistu a nestraniku, rozkradani jejich majetku, obnovili vrazdici zeleznou oponu z obou stran hranice. Nase dane, zvysene o uroky, nejsou na uctu povinneho socialniho a zdravotniho pojisteni, ktere od r.1993 prevedl Klaus do statniho rozpoctu. Exkomunisti, absolventi VAAZ a skoly StB, dustojnici StB, komunisticke rozvedky a kontrarozvedky, zejmena ex/clenove Svazu prumyslu (obchodu a dopravy), Fabian (VAAZ) z PVT pres RM System, Prior (VAAZ) pres Prospeks s.r.o., BIS Lang pres vladni IS a cesky policejni IS, tvurci a provozovatele ISKN, Karel Vecere a spol., menili cisla a hranice parcel, rusili vztahy na nabyvaci listiny, rozkradli restitucni naroky a pozemkový fond, zfalsovali volby a rozkradli statni podniky a akciovky, restitucni naroky, fondy CR a EU, zadluzili zemedelska, bytova a stavebni druzstva, chemizovali pudu, vodni zdroje a znehodnotili majetek a usili statisicu rodin,  rabuji lesy, zcizili prirodni a energeticke zdroje v regionech, dane a fondy CR a EU, bolshevici metodou světové banky WB "Assets stripping"  dosud tuneluji podniky, banky a pojistovny, penzijni, zdravotni, pozemkovy a lesnicky fond.

2.12.2007 17:42

Jaderná politika a bezpečnost

Zedník, podplukovník StB, Josef Panáček, učen Grebeníčka, v roce 1968 rozprchlé studenty pochytal a vyslíchal metodami StB a KGB. Do studentů, kteří protestovali proti vojenské komunistické okupaci v Brně, nechal střílet z tanků Josef Doležal, podplukovník VAAZ. Josef Panáček mi vyhrožoval, že se při jeho metodách výslechu v Brně na Lenince přiznám k čemukoliv, a že se on osobně  "postará o mou rodinu". Chlubil se akcemi StB proti katolíkům na Velehradě. Velel StB v Uherském Hradišti, Hodoníně a v Brně. Jezdil se Slávkem Volavým a s folklorními soubory do zahraničí. V období 1987-88, po výslechu v EDU jsem byl předvoláván k soudu do Třebíče a na Krajský soud v Brně, kde mne vydíral vyšetřovatel StB Neckář. U soudu nosil rifle, neuměl psát na stroji jeho protokoly z výslechu. Jindřich Malach (VAAZ) a další komunisti mne pak napadli na pracovišti EDU v Brně. Nikdy jsem nebyl odsouzen. Přečasně zemřel Jan Lukavský z ČSKAE (nyní SÚJB). Po jaderné havárii v Černobylu, za účasti StB Josefa Panáčka, který zastupoval ředitele EDU na ČSKAE, Lukavský schvaloval se svým nadřízeným Beránkem bezpečnostní dokumentaci EDU, zfalšovanou důstojníky StB, VAAZ - Malach a spol. "Nechali zemřít Bohumila Vincence, ředitele EDU", když vyhodil Panáčka z EDU. Řekl profesor František Klik z ČVUT, inspektor MAAE - IAEA ve Vidni, který nás navštívil v Brně - Lesné. Byl v USA, v době jaderné havárie. Jindřich Malach získal z ČEZu další zakázky, po rozpadu železné opony.

2.12.2007 17:41

Euroterorismus ODS

1) NATO a ODS organizuje své "Slety" vojenskými speciály, v postdiktátorských zemích s militantními aktivisty, potomky bolsheviků a rasistů, kteří nedávno obsadili Staré město v Praze. Humanitárně bombardovali Balkán. Ústavním a válečným zločincům se postupně zvyšuje militantní deviace a frustrace z narůstající svobody různých národů a států.

2) Armádní letka ČSA, Topolánek a Vondra, cvičí své piloty nalétávat na civilní horská letiště v EU, která jsou podobná polním letištím v Afganistánu (29.11. 2007, ČT2 - RNDr. Petr Nečas, plazmový fyzik, učen Grebeníčka z Uherského Hradiště). 

3) Klaus a ODS ingnoruje Všeobecnou deklaraci lidských práv OSN.

4) Klaus a ODS ingnoruje Chartu základních práv EU, přestože ji europoslanci výraznou většinou přijali.

5) Havel, Klaus a komunisté ústavní zločinci půjdou k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku, za neústavní dosazení důstojníků a agentů StB a KGB do vlád ČSFR a ČR, za český rasismus a komunismus, za utajování zločinů komunismu, zabíjení běženců na CZ-SK hranici, za organizované rozkrádání kulturních památek, restitučních nároků 300 000 vlastníků pozemků a dalších nemovitostí.

2.12.2007 17:40

Heparinovy Klaus a ochranci trhu s dioxiny

Ex/komuniste a vedci z CSAV, VAAZ, CSLA a CSA se vyznamne podileli na genocide 4 mil. vietnamskych civilistu a deti zavrazdenych ceskymi dioxiny nejenom ze Spolany Neratovice, dalsi civiliste a jejich potomci byli geneticky poskozeni. Teroristi a rasisti z ODS, CSSD a KSC odmitli plneni zavazku vuci EU, umoznili obrovske zasoby ceskych dioxinu aplikovat resortum obrany, zemedelstvi, prumyslu a obchodu CR do CHKO, jako herbicidy a pesticidy na pozemky zcizenych restitucnich naroku, za dotace zcizene z fondu EU. Tak byli ceskymi valecnymi zlocinci kontaminovany vodni zdroje a toky v povodi EU. Stoupa neplodnost obyvatelstva, militantnich spermii je nadbytek. V Evrope bylo pouzivani DDT, vojenskych pesticidu a herbicidu zakazano od roku 1974. Do roku 2006 evropska povodi a CHKO byla kontaminovana komunistickymi vojenskymi chemikaliemi a herbicidy, starymi ekologickymi zatezemi, nejen ze Spolany Neratovice, zakladni smesi znamou ve Vietnamu jako "AGENT ORANGE", od pozarnika a chemika Petra Bendla z ODS. Koncem roku 2005 bylo registrovano v CR pres 7000 mist se starou ekologickou zatezi. Polovina ceskych europoslancu komunistu, militantni clenove ODS, a jejich vudce Zahradil, Remek, Ransdorf, J. Brezina,  J. Bobosikova, militantni deviant V. Zelezny ze Samary, nepodporila petici EU Budoucnost bez jedu a narizeni REACH v plnem zneni. ODS nepodpořila přijetí Charty základních práv EU, přestože ji europoslanci výraznou většinou přijali.

1.12.2007 22:08

ale pane ministře,

co kdybyste se, pane ministře dřívě nežli začnete bojovat o penzijní reformu - , postaral o to, aby byly vyplaceny - státem zadržované a tedy dlužné dávky desetitícům lidí -  kteří na ně čekají od začátku letošního roku, a ten rok je téměř u konce, co ?

1.12.2007 16:26

co takhle pane ministře se kouknou, jak je respektován zákon

péče o invalidní lidi ?

na dneším iDNES.cz je článek s názvem :"Stát dluží dávky desetitisícům lidí", tyto peníze, které by pomohly bezmocným lidem, ulehčit jejich nelehký život - stále NĚKDE LEŽÍ určitě "ne ladem" a jsou k nim "připisovány úroky" a komu jsou tyto úroky vypláceny ?" z těchto stále dlužných peněz ? určitě ty peníze neleží jen tak někde "v šupleti".. - ačkoliv je tu od 1.1.2007 platný zákon 108/2006,Sb., pro desítky tisíc invalidních lidí nemá žádný význam...stále jsou nuceni "se doprošovat institucí" a úředníků, ale není jim to nic platné - instituce "čekají" že mnozí z těchto "žebráků" zemřou a bude "pokoj"...

1.12.2007 15:24:54, marie, IP: 88.101.59.xxx

1.12.2007 13:15

makat budeme do 65 let, ale v 60 neprojdeme

u lékařské prohlídky a seberou nám  řidičák. Cítím tu jakýsi nesoulad.

1.12.2007 11:36

Nečas chce reformu

Narok na duchod by měli mýt jenom manualně pracujici a to v 55 letech . Ostatni tak zvaní lidé kteři chodi do zaměstnaní by měli odchazet do duchodu 70letech . Přece neni možné aby člověk ktery pracuje na stavbě šel do duchodu 65 letech a uředník ktery vlastně sedi cely život v kancelaři šel do duchodu také 65 letech . Většina manualnich pracujicich se duchodu vubec nedožije , tak to je .

1.12.2007 11:39

Vojto, nespadla Ti na té stavbě cihla na hlavu ...?

Nebo to bylo něco většího?

1.12.2007 19:18

Re: Vojto, nespadla Ti na té stavbě cihla na hlavu ...?

Jistě, spadla, ale byla jsi to ty pí Rýžová!!

1.12.2007 12:00

Re: Nečas chce reformu

Vojto, ruku na srdce! Kolik pracovní doby prosedí člověk ktery pracuje na stavbě v hospodě? Ale máte jistě pravdu, v zakouřené hospodě je jistě nezdravěji než v kanceláři a proto by člověk ktery pracuje na stavbě měl chodit do důchodu dříve.

1.12.2007 12:18

Re: Nečas chce reformu

nečas je neschopný inkoustRv, který nemá páru o realitě na pracovním trhu,

 no a lidé v kancelářích - např. v účtárnách atd. často mají v hajzlu plotýnky na bederní či krční páteři, takže na té stavbě to je možná lepší:-P

dnes jsou časté organizační změny ve firmách, a lidé kolem 50-tky se málokdy chytí ve svojí bývalé profesiRv - ikdyž v těch pár půmyslových zónách je to lepší

1.12.2007 18:03

Re: Re: Nečas chce reformu

Na stavbě je to lepší? Vy jste se zbláznili! Vy si myslíte, že člověk pracující manuálně na stavbě za každého počasí, ať už v zimě v mrazu či v létě při vedrech bude vypadat v 50 letech jako neochotný úředníček ze stavebního odboru magistrátu hl.m. Prahy, který akorát hází firmám klacky pod nohy když nedají něco bokem!!!???? Probuďte se, doporučuji jít zkusit pracovat tedˇ v mrazu na stavbu na 3 měsíce, aby jste tyto imbecilní názory změnil....takových odorníků tohoto typu tady u nás máme hodně a asi proto to tak u nás vypadá.

1.12.2007 11:26

Souhlasím

Nečas a Pospíšil jsou snad jediní  ministři současné vlády, s jejichž návrhy reforem lze souhlasit. Ochod do důchodu v 65 je rozumný návrh, ale měl by platit pro všechny (pro vojáky i policisty).

1.12.2007 11:33

Re: Souhlasím

Rva kdo bude těm lidem po 50-tce zajišťovat práci???

1.12.2007 21:38

Re: Souhlasím

Doufám, že ODS půjde ve šlépějích ODA a US, a brzy zanikne. Aby si pánové Nečas a spol. vyzkoušeli uplatňování zákonů, které nyní navrhují, v praxi.Rv

1.12.2007 10:58

??

A v současnosti, kdy se odchází v 62 letech , si toho pokrývače dokážeš představit?

1.12.2007 10:39

Reforma důchodu

S reformou souhlasím, ale pouze u státních úředníků. Nedovedu si představit třeba pokrývače v 65 letech na střeše, dlaždiče, pekaře apod.;-€

1.12.2007 10:58

Re: Reforma důchodu

R^R^R^

Možná je to v tom, že týhle řemesla už češi ani dělat nechtěj. Mladý rozhodně ne. A reforma je perspektivní záležitost, takže se jich netkne. ;-D

A nebo je to vo tom, že právě tihle řemesníci nedělaj reformy a makaj. !!!!!!

1.12.2007 11:27

Re: Reforma důchodu

Pánové, ve většině starých zemí EU (hlavně těch severnějších) se do 65 zkrátka už dávno pracuje (v Norsku do 67!) a nikdo nepřemítá jestli "dlaždič jó a pekař né". Když na profesi fyzicky nestačí, musí se zkrátka rekvalifikovat na jinou a pokud na to nemá hlavu, jít do invalidního důchodu. To je celé. A tak si na to taky zvykneme. To bylo řečí, jak je nespravedlivé, že ženy by měly chodit do penze stejně jako muži - postupně se jim to natahuje a ticho po pěšině (a postupně se jim odbourá jistě i bonus za výchovu dětí, jak stále víc mužských zůstává doma s dětmi, protože jejich polovičky vydělávají víc; pak by byli zjevně+ diskriminováni). Takže klid - bude to tak a zvykneme si. (pro případné další diskutéry: nejsem volič ODS, ale podporuju kolalici a užívám selského rozumu). Jinak to při dnešní (a hlavně zítřejší!!) demografické bilanci zkrátka nepůjde.

1.12.2007 10:35

Je to volaké absurdné.....

Nevím proč by se nemělo započítávat doba pobytu na vysoké škole. Dnes ti, co chtějí dosáhnout doktorského vzdělání musejí studovat skoro do 30 let a tuto dobu nepracují. Cožpak není naší prioritou vzdělání? To mají být vzdělaní lidé diskriminováni? Pokud jde o prodloužení odchodu věku do důchodu:  pracovat v tak vysokém věku je velký problém. Dokonce na pracovištích, kde to jde relativně nejsnadněji, např. vysokoškolští učitelé,  zavádějí pro různé akademické funkce věková omezení.  Celé to prodloužení chápu tak, že je třeba vytvořit podmínky pro to, aby málo kdo dosáhl požadovaných limitů ze zákona a  důchod se jim mohl krátit  - on se zkrátí i tak, těmito podmínkami však ještě rasantněji. Další věc je minimální počet odpracovaných let 35. Vezměme, že vysokoškolák skončí doktorská studium ve 30 letech. 35 let bude mít odpracováno v 65 letech a to bude jeho minimum. Firmy budou hledat mladé a perspektivní pracovníky do 35 let + 3 až 5 let praxe. Student doktorand vystuduje ve 30 letech, potom získá 5 let praxe a bude přesně na hranici bezperspektivnosti. I když jak se ukazuje, někdo ve 30 letech studium končí, někdo, jako pan Liška, se stává ve 30 letech ministrem školství.

1.12.2007 10:43

Pokud někdo chce doktorandské studium ..

.. patrně má zájem nastoupit do vědecké sféry. Tam určitě neplatí, že o něj nebudou mít vědecké ústavy v 35 zájem. A ono to s těmi "neperspektivními nad 35 let" není ani tak horké v komerční sféře. Na místa specialistů jsou přijímáni lidé se vzděláním a praxí i mnohem starší. Ale tomu vašemu studiu do 30 let úplně nerozumím (vyjma lékařů): maturita v 18, VŠ ve 23, doktorandské studium  3-4 roky  tj.  26-27, ne?