Diskuse k článku: Příliš drahý celer. Ceny tradiční české zeleniny vzrostly o víc než 100 procent

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 1.7.2016 5:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
E. Moucha 1.7.2016 5:51

V tomto případě zlatý socialismus. My kteří jsme byli soběstační v zemědělství a zemědělské produkty jsme vyváželi i na ten západ je dnes ze západu dovážíme

J. Fleiszner 30.6.2016 17:32

Ona už se zběsilá EU postará, aby lidé nemohli na zahrádkách pěstovat svoje nezdaněné ovoce. Zakázali domácí zabijačky, domácí výrobu alkoholu, snaží se lidem vzít legální zbraně. Jo a za všechno může Putin :-)))

P. Ritter 1.7.2016 2:51

Putin určitě může i za vaši zběsilou blbost, kterou zběsile předvádíte.

V. Grycz 30.6.2016 16:42

je těžké dělat zeleninu, krade se o 106.

J. Chaloupka 30.6.2016 13:28

U nás v rodině se za rok spotřebují celery tak dva. Zejména na vánoce. Takže ta cena není až tak rozhodující, a citrony si už několik let pěstujeme vlastní, loni měl jeden citroník asi 50 citronů, o kterých s jistotou víme, že NENÍ CHEMICKY OŠETŘENÝ, jako ty kupované. No a to také stačí, ostatně když nějaký citron dozraje, dáme ho do mrazáku a použijeme, až budeme potřebovat. Většinou na "chemicky nešetřenou" kůru, která se přidává do vánoček a mazanců.

P. Harabaska 30.6.2016 14:35

Nemám ani chaloupku, ani chatu, ani zahrádku, ani polnosti. Jak si mám tyhle věci vypěstovat sám? Myslíte si, že váš postup, jakkoli užitečný a pro vás prospěšný, je řešením pro x milionů městského obyvatelstva? Ostatně, bude-li si každý pěstovat svůj celer, může se mu od pana XYZ zítra dostat doporučení, aby si šil sám kalhoty, flokoval boty a nakonec také rubal uhlí na topení. Takže tudy cesta nevede. Podívejte se do kalendáře, píše se 2016 a společnost prvobytně pospolná zanikla již před řadou staletí. Tenhle stát prostě má jiné priority, nežli je naplnění potřeb jeho občanů. Ano. Jde o prachy. O velké prachy. Ale ne pro mne nebo pro vás.

V. Getz 30.6.2016 13:17

No je červen a jděte se podívat do velkých obchodů jak reagují na roční období.

O. Horák 30.6.2016 13:03

Tohle by byl smysluplný cíl dotace - pěstování a soběstačnost. Co třeba u každé elektrárny obří skleníky vytápěné odpadovým teplem a případně umělým přisvětlením (elektřinu by snad šlo vyjednat přímým nákupem bez poplatku za rozvodné sítě).

Stačilo by na to dávat dotované půjčky s rozumnou dobou splatnosti případně daňové úlevy za vytvořená pracovní místa ...

P. Harabaska 30.6.2016 14:28

Bláhový člověče! Komu jde o uspokojování potřeb obyvatelstva? Tady jde všem jenom o plnou kasírtašku, obchodníkům, dodavatelům a nejvíce našim slavným poslancům a zákonodárcům. A vytvořená pracovní místa? Mnohem snazší je vytvářet pracovní místa vymýšlením asistentů městské policie, imaginárních strážců veřejné čistoty apod. Na to jsou především dotace a z těch se sem tam něco může ztratit v kapsách lidí, kteří jsou na ně nějak napojeni.

Najdete na Lidovky.cz