Pátek 25. června 2021svátek má Ivan 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

ŘSD: V mostu na D1 chybí 322 tun oceli. Případ vyšetřuje policie

Pilíře mostů na dálnici D47 si sedají a nosná konstrukce z oceli rezne. Oprava jednoho mostu vyjde na 600 milionů korun. Takové závěry vyplynuly z auditu, který nechalo vypracovat Ředitelství silnic a dálnic u německých expertů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kesl 10.11.2012 18:37

Co je rozhodující?

Pro únosnost mostu není rozhodující co kde odebrali,ale co zabudovali.Je především nutné kontrolovat,zda konstrukce mostu odpovídá projektové dokumentaci.Že hmotnost oceli v konstrukci je menší než hmotnost oceli někde koupené lze vysvětlit tím,že cestou na stavbu jim něco spadlo z vozu nebo to někdo ukradl.Nelze vyloučit ani alternativu,že od prodejce odvezli jen co potřebovali,ale zaplatili vše i to co na mostě není a o rozdíl se šábli.

V. Venc 10.11.2012 11:44

Není řešení

Problémy tohoto typu jsou neřešitelné, poněvadž není to jenom zhotovitel a jeho snaha po zisku. Stejně velký (ne.li větší) díl zodpovědnosti má stát.

Základem je jeho nekompetentní správa investic, investování do čehokoliv, kam se podíváte (od dotací, přes ekologická vzepětí, IT projekty, zdravotnictví...). Důvodem je to, že patří všemu lidu, a vlastně není ničí.

Jak říká prezident: příliš velký (nabubřelý), a na straně druhé, slabounký, (bezstarostný) stát!

J. Šrámek 10.11.2012 8:35

Kdysi se to jmenovalo SABOTÁŽ!

NECHÁPU OVŠEM MYŠLENÍ ŠÉFŮ TAKOVÝCH FIREM.Spoléhat na právníky a těch pár milionů korun(!) považovat za zisk z takových riskantních nedomyšleností?Bývalo zvykem,že takový ,,stavitel" si již nikde neuplácal ani bábovičku z písku.Je to jako z opravami.Nový asfaltový povrch je do roka zase zvlněný jak pouštní pista.

P. Boublíková 10.11.2012 7:01

A co ten most z nadpisu

na D1?

V. Kusý 9.11.2012 21:47

Tohle by celkem logicky vysvětlilo

diskreditační akci proti Bártovi přes VV.On byl první a kromě té vyhozené paní taky jediný, kdo začal šlapat na přezky stavebním firmám.Vsadím boty, že do 30.listopadu se díky "osobnímu selhání" některého z nedohledatelných subalterních úředníků podání reklamace ztratí, nebude odeslána, dojde k poruše počítače atd atd, vyberte libovolnou možnost.Tím padnou všechny možnosti státu se bránit a někdo si namastí kapsu s definitivní platností.

F. Skupík 9.11.2012 20:54

To je tak když

..zadají stavbu jedné firmě a ta si na to najme dalších pět firem.A pak nikdo za stavbu nenese odpovědnost.Jeden se vymlouvá na druhého.


Kdo staví dům, musí si připlatit. Kvůli prudkému nárůstu cen nestačí hypotéky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Martin Hájek buduje v lokalitě Loukovec v Příhrazských skalách v Českém ráji dům, do kterého se nejspíš s rodinou nikdy...

Ralsko 30 let poté. „Český Černobyl“ je skanzenem sovětské okupace

Sídliště Ploužnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zem je tu děravá jako ementál, naládovaná střelivem a nasáklá ropnými látkami. Co krok, to azbukou vyrytý nápis. Tu na...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...