Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Nové Porsche Boxster - lehčí a úspornější

Ekonomika

  7:10
Porsche pro chudé postoupilo do další generace. Pořád má atmosférický plochý šestiválec a samozřejmě nižší papírovou spotřebu než minulá generace.

Nové Porsche Boxster foto: Autoweb.cz

Nové Porsche Boxster je tady! Automobilka představila hned obě verze - základní Boxster (1 240 000 korun) a silnější Boxster S (1 520 000 korun). Oba se začnou prodávat 14. dubna 2012 na německém trhu a k nám dorazí nedlouho potom. Na co se mají zákazníci těšit?

Především na to, že auta pořád pohání ploché šestiválce s atmosférickým sáním, jako tomu bylo v generaci minulé. Nenaplnily se tak spekulace, které počítaly s novým přeplňovaným plochým čtyřválcem, na kterém Porsche neustále pracuje. Základní motor má objem 2,7 litru a výkon 265 koní. Technicky vychází ale ze silnějšího, který má objem 3,4 litru a výkon 315 koní.

Nové Porsche Boxster

Standardně mají obě auta šestistupňový manuál, dvouspojková sedmistupňová převodovka bude za příplatek. Převodovka PDK pomáhá se snížením spotřeby a času potřebného k akceleraci na stovku. Slabší Boxster má jezdit za velmi přijatelných 7,7 litru na 100 km, Boxster S si vystačí s osmi litry. Dosáhne ale stovky už za rovných pět sekund, ale základní model moc nezaostává - na 100 km/h akceleruje za 5,7 sekundy.

Novinkou je systém Porsche Torque Vectoring s mechanickou špérou vzadu. Zatím ale není jasné, jestli bude inteligentní samosvor v základu, nebo za příplatek a v součásti s nějakým paketem. Jako základní výbava by byl ale velmi příjemný. Více informací se dozvíme později, ale to důležité teď už víte - jak auto vypadá, kolik stojí a že je to Porsche.

Autoři:

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč