Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

PPF koupila provozovatele Fora Karlín. Ve známé pražské budově disponuje sálem pro tři tisíce lidí

Forum Karlín foto: Forum Karlín

Praha - Novým vlastníkem provozovatele pražského Fora Karlín se sálem pro zhruba 3000 osob je Prague Entertainment Group ze skupiny PPF. Cenu transakce firma nesdělila. Prague Entertainment Group už prostřednictvím své společnosti Bestsport vlastní a provozuje pražskou O2 arenu a multifunkční a kongresové centrum O2 universum.
  10:28aktualizováno  14:16

Bakala prodal nemovitosti v Karlíně realitnímu fondu Amundi CR, součástí je i Forum Karlín

Majiteli provozovatele Fora Karlín, firmy Forum Karlín, byli od roku 2019 producent Serge Grimaux spolu se Sergem Borensteinem a Janem Ludvíkem z firmy Karlín Group. Borenstein transakci potvrdil. Uvedl, že majitelem budovy Fora Karlín zůstává realitní fond Amundi.

Forum Karlín postavila společnost Karlín Group na pozemcích historického objektu, kde se vyráběly moderní parní kotle společností Českomoravská Kolben & Daněk (ČKD) pro celé Rakousko-Uhersko. Na celkovém architektonickém řešení budovy se výraznou měrou podílel španělský architekt Ricardo Bofill. Prostor byl slavnostně otevřen v roce 2014, před koronavirovými restrikcemi se v něm každoročně uskutečnila více než stovka koncertů a různých společenských akcí.

FORUM KARLÍN
Forum Karlín

PPF jedná s maďarskou 4iG o prodeji mobilního operátora v Černé Hoře

„Spojení všech tří objektů nám dává obrovský smysl. PPF je v O2 areně činná od roku 2012 a naše téměř desetileté zkušenosti s provozováním největší české areny tak chceme určitě využít i pro další prostory. Forum Karlín je skvělý sál a svojí kapacitou asi 3000 osob perfektně zapadá do naší nabídky prostor, které chceme pořadatelům domácích i zahraničních koncertů či jiných společenských akcí nabízet,“ řekl v sobotu předseda představenstva Bestsportu Robert Schaffer.

„Já a moji partneři ze společnosti Karlín Group, Serge Borenstein a Jan Ludvík, jsme nesmírně šťastní, když vidíme, jak mladý podnik, který jsme před dvěma lety převzali, tak vyrostl a získal vlastní identitu. Ta nyní bude pokračovat pod vysoce profesionálním týmem, jenž se v Česku nachází a na který se můžeme spolehnout,“ uvedl v sobotu ředitel Fora Karlín a kanadský rodák Grimaux, který v 90. letech mimo jiné založil první českou síť na prodej vstupenek Ticketpro. Ještě dříve, do roku 2018, patřila skupina nemovitostí v pražském Karlíně včetně právě Fora Karlín podnikateli Zdeňku Bakalovi, který je pak prodal realitnímu fondu Amundi.

Vlastníkem PPF se stala vdova Renata Kellnerová, nově kontroluje i 30 procent Monety

Společnost Bestsport, která provozuje O2 arenu a O2 universum je plně vlastněna společností Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF. Největší česká hala O2 arena s kapacitou pro 18 000 diváků byla otevřena v roce 2004. Dosud O2 arenu navštívilo více než deset milionů diváků. V září 2019 bylo otevřeno nové multifunkční a kongresové centrum O2 universum, které disponuje až 39 sály různých velikostí. Největší z nich, sál A, který pojme až 5000 osob, nyní využívá Ústřední vojenská nemocnice pro provoz Národního očkovacího centra.

PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Celosvětově na konci roku 2020 zaměstnávala více než 94 000 lidí. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku. Majoritním vlastníkem PPF Group byl až do své smrti na konci letošního března nejbohatší Čech Petr Kellner

Forum Karlín

 • Multifunkční komplex Forum Karlín se nachází v pražské Pernerově ulici na pozemcích historického objektu, kde se vyráběly moderní parní kotle společností Českomoravská Kolben &; Daněk (ČKD) pro celé Rakousko-Uhersko. Forum Karlín zahrnuje společenský sál, newsroom vydavatelství Economia a moderní kancelářskou budovu. Budova kromě víceúčelové haly o rozloze 4827 metrů čtverečních s kapacitou 3000 míst nabízí 9500 metrů čtverečních kancelářských ploch v šesti podlažích a 210 parkovacích míst.
 • Projekt za miliardu korun financoval podnikatel Zdeněk Bakala jako soukromá osoba. Náklady na výstavbu multifunkčního sálu dosáhly čtvrt miliardy korun.
 • Autory stavby jsou pražský ateliér AED společně se španělským architektem Ricardem Bofillem. Stavební práce na projektu byly zahájeny v srpnu 2012. Halu svým koncertem v červnu 2014 otevřela americká hudební skupina Nine Inch Nails. Před koronavirovými restrikcemi se v sále každoročně uskutečnila více než stovka koncertů a různých společenských akcí.
 • V listopadu 2018 prodal Bakala skupinu nemovitostí v Karlíně včetně Fora Karlín realitnímu fondu Amundi Czech Republic. V létě 2019 se majiteli Fora Karlín stali producent Serge Grimaux spolu se Sergem Borensteinem a Janem Ludvíkem z firmy Karlín Group.
 • Od října 2019 je v prostoru sálu akceptována pouze bezhotovostní platba.
 • Novým vlastníkem provozovatele Fora Karlín se nyní stala společnost Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF. Prague Entertainment Group B.V. už prostřednictvím své společnosti Bestsport vlastní a provozuje pražskou O2 arenu a multifunkční a kongresové centrum O2 universum.
 • Kapacitně podobných sálů Foru Karlín není v Praze mnoho. Na podzim 2019 začalo fungovat O2 universum, kam se do největšího sálu vejde až 4500 lidí. Velký sál Kongresového centra je určen zhruba pro 2700 lidí. Podobnou kapacitu má i sál pražské Lucerny, který pojme 2500 stojících a 1500 sedících diváků.
Autor:

Karban a Karban, s.r.o.
Řidič/ka dodávky/skladník

Karban a Karban, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 36 500 - 40 000 Kč