Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Obchody spustí tento týden předvánoční výprodeje. Žně ale přijdou až po svátcích

Ekonomika

  9:15
PRAHA - Někteří obchodníci v příštích dnech spustí předvánoční výprodeje, hlavní vlna slev v obchodech ale přijde až po svátcích. V obchodních domech IKEA vánoční výprodeje začnou 20. prosince a potrvají do začátku ledna.

Ilustrační foto. foto: Reuters

Například obchod s elektronikou Datart má slevovou předvánoční akci od víkendu do pondělí. „Slevy kolem 30 procent jdoucí napříč celým naším sortimentem,“ řekla Iva Pavlousková z Datartu.

V obchodních domech IKEA vánoční výprodeje začnou 20. prosince a potrvají do začátku ledna. „Výprodej zahrnuje několik set produktů napříč celým sortimentem od nábytku až po bytové doplňky a slevy dosahují výše až o 50 procent,“ uvedla mluvčí Zdenka Pecková.

Obchody hlásí nejlepší adventní víkend. Nápor po výplatách ještě zesílí

V příštím týdnu spustí předvánoční výprodej řetězec C&A Moda. Slevy se budou týkat zimní kolekce a dosáhnou až 50 procent. V dalším týdnu začnou výprodeje v řetězci Globus.

„Slevy se budou dohromady týkat několika tisíc produktů,“ uvedla mluvčí Globusu Pavla Hobíková. V nepotravinářském sortimentu to budou především hračky či vánoční ozdoby a dekorace, dodala.

Elektronika bude až o 50 procent levnější

Poprvé se do předvánočních slev zapojí letos řetězec s elektronikou Expert Elektro. „Vybraná elektronika a domácí spotřebiče napříč širokým sortimentem bude až o 50 procent levnější,“ uvedla vedoucí marketingu Zuzana Löflerová. Přesný termín spuštění slev zveřejní řetězec v posledním týdnu před Vánocemi.

Hlavní vlna slevových akcí přijde po svátcích. Letos to bude v kamenných prodejnách o den později než loni, protože 26. prosince zůstanou velké obchody podle nové legislativy zavřené.

I nové televize ‚od Ježíška‘ mohou oslepnout. Změny přežije pětina zařízení

„Předvánoční výprodeje neplánujeme. Povánoční výprodeje začnou bezprostředně po Štědrém dnu a budou pokračovat až do ledna. Povánoční výprodeje nám slouží k uvolnění skladů, před novou sezónou, kdy budeme naskladňovat nové zboží,“ uvedla mluvčí Euronicsu Lenka Mastešová.

Také Kika spustí výprodeje po vánočních svátcích, od poloviny prosince ale začne v obchodních domech výprodej vánočních dekorací. Hned po Vánocích začnou výprodeje e-shopu Mall.cz, slevy mají dosáhnout do 80 procent. V řadě internetových obchodů jsou výprodejové akce v průběhu celého prosince.

„Vyhledávač slev Skrz.cz nyní registruje nárůst počtu slev a akcí v e-shopech. Internetoví obchodníci však zlevňují spíše jen některé části sortimentu, většinou nejde o žádné plošné výprodeje, protože e-shopy chtějí využít období nejvyšších prodejů na maximum,“ uvedl David Beška ze Skrz.cz.

Autor: