Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Likérka spustila web na rozpoznávání falešného alkoholu

Ekonomika

  15:38
PLZEŇ - Poté, co dnes vláda rozhodla o zmírnění prohibice, spustila největší česká likérka Stock internetové stránky www.pijbezpecne.cz. Seznamují spotřebitele s klíčovými identifikačními znaky, podle nichž mohou poznat legální a zdravotně nezávadné výrobky, řekla marketingová ředitelka Stocku Kateřina Harris.

Stock spustil nový web Pij bezpečně, kde si můžete zkontrolovat, zda je vámi zakoupený alkohol nezávadný. foto: www.pijbezpecne.cz

Na pulty obchodů se podle verdiktu vlády v první fázi dostanou bezpečné lihoviny vyrobené před rokem 2012. "Mnoho dalších produktů však mají konzumenti u sebe doma a chtějí se ujistit o jejich pravosti. Spotřebitelé, kteří chtějí mít jistotu, získávají užitečného rádce a pomocníka," uvedla.

Nový web seznámí s ochrannými prvky

Stock registruje řadu dotazů od spotřebitelů, kteří mají nějaký alkohol doma. Nové stránky informují o nejrůznějších ochranných prvcích, jimiž jsou legální produkty opatřeny. "Umožní tak obchodníkům, majitelům restaurací i běžným konzumentům jednoznačně identifikovat, zda drží v ruce poctivý výrobek od Stocku," uvedla ředitelka.

PŘEČTĚTE SI:

Internetové stránky www.pijbezpecne.cz obsahují kompletní přehled portfolia Stocku a podrobně ukazují, na jaké znaky se zaměřit při vizuální kontrole lahve. Jde například o originální dlouhé uzávěry a jejich potisk, správné nalepení kolku a příslušné číselné označení, bezpečnostní prvky na etiketách a na skle lahví. Stránky přitom poskytují i návod, jak z čísla výrobní šarže poznat rok výroby produktu.

"Naše produkty mají tolik bezpečnostních prvků, že je prakticky nemožné je věrně napodobit," uvedla Harris. K nejvýznamnějším poznávacím znakům patří dlouhé uzávěry, etikety s plastickým písmem či lahve s vytlačenými nápisy a kolky, které u výrobků Stocku začínají čtyřčíslím 6085.

Prostřednictvím stránek lze navíc ověřit pravost a nezávadnost konkrétní lahve. Spotřebitel může na emailovou adresu zkontroluj@pijbezpecne.cz zaslat číslo kolku a číslo výrobní šarže z lahve. Obratem bude číselná kombinace ověřena a zákazník dostane písemnou informaci o pravosti zakoupené lahve. Stránky přitom budou průběžně akutalizovány a objeví se na nich další užitečné informace, uvedla.

Autoři: ,

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...