Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Policie obvinila z pletich při zakázkách dvě firmy skupiny BusLine

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Shutterstock

Liberec - Z pletich při zakázkách na zajištění veřejné dopravy v Libereckém kraji obvinila policie další dvě firmy ze skupiny BusLine. Podle informací serveru zdopravy.cz jde o provozovatele městské dopravy BusLine MHD Jablonecko a BusLine MAD Česká Lípa. Obvinění souvisí s kauzou zakázek z roku 2017, kde už policie zahájila trestní řízení s firmami Witbystar (dříve BusLine a.s.) a ČSAD Liberec.
  8:52

Policie obvinila ČSAD Liberec a BusLine z pletich ve veřejné zakázce

„Jde o čin BusLine a.s., který samozřejmě skupina BusLine popírá a který pro jistotu policejní orgán rozšířil na všechny možné společnosti,“ řekla serveru mluvčí BusLine holding Nikola Bradíková. BusLine dnes působí pod názvem Witbystar, oficiálně s BusLine holding již nemá nic společného.

Firmy BusLine MHD Jablonecko a BusLine MAD Česká Lípa ale majetkově spadají pod BusLine holding. V Jablonci se firma dostala k provozu MHD bez soutěže, smlouva končí v lednu příštího roku a město stále neví, kdo bude novým provozovatelem MHD. V České Lípě získala firma zakázku díky smlouvě uzavřené před dvěma lety bývalým vedením v den konání komunálních voleb.

Autor: