Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Poradce Partners jí z životní pojistky zachránil 2 miliony korun

Ekonomika

  5:00 – ADVERTORIAL
Všechno běží jak má, práce, příjmy, osobní život i s koníčky. Pak přijdou náhlé a vážné zdravotní komplikace, zůstanete bez peněz. V takovém případě může pomoci kvalitně nastavené životní pojištění. Málokdo však pojistným podmínkám rozumí.

Poradce společnosti Partners Jaroslav Kubizňák s klientkou Evou. foto: Pavel Pechoušek

Advertorial

Eva z Chebu před třemi lety pracovala v casinu jako krupiérka. Splácela hypotéku na svůj první byt a právě ji končila pětiletá fixace. Tehdy se potkala s Jaroslavem Kubizňákem, finančním poradcem firmy Partners. „To jsme tehdy řešili jako její prioritu,“ vzpomíná Jaroslav Kubizňák, který pro Partners pracuje téměř deset let.

Dluh mladé ženy vůči bance činil 570 000 korun. „Není to mnoho. Přesto jsem tehdy Evě zajistil přechod k jiné bance, kde získala velmi atraktivní úrok 1,79 procenta bez dalších poplatků za vyřízení, odhad apod,“ jmenuje Kubizňák.

Zůstala sama se třemi dětmi a hypotékou. Po smrti partnera ji pomohl finanční poradce Partners

Eva přiznává, že je celý život zvyklá utrácet a tak byl její měsíční rozpočet pravidelně napnutý. Společně se svým novým finančním poradcem tedy hledali cesty, jak část peněz ušetřit a následně začít vytvářet rezervy.

Dvě pojistky

„Zjistil jsem, že má dvě poměrně nová životní pojištění z roku 2014 a 2015, za která platí dohromady 1 000 korun měsíčně,“ uvádí Kubizňák.

Ten smlouvy zkontroloval a pojistné částky v nich uvedené mu nedávaly smysl. Byly nastaveny tak, aby kryly následky úrazu, ale zcela chybělo pojištění pracovní neschopnosti nemocí. „Přiznání invalidity při úrazu i při nemoci bylo nastaveno s plněním od pojišťovny v rozmezí od 125 000 do 500 000 korun dle stupně invalidního důchodu,“ popisuje Kubizňák. Což by se o pár měsíců později ukázalo jako fatální údaj. Naštěstí se tak nestalo!

Po zvážení všech okolností, jako byla například splátka hypotéky, výše příjmů a výdajů, aktuální finanční rezervy, poradce Evě navrhl změnu smluv životního pojištění. Protože její měsíční výdaje na zdravotní pojištění stáhl o 400 korun, pojistná rizika zajistil pouze jednou smlouvou. Pojištění invalidity při úrazu i při nemoci nastavil na miliónové částky a v neposlední řadě navrhl možnosti vytváření si krátkodobé i střednědobé finanční rezervy.

Nejdůležitější kapitola jejich spolupráce se začala psát na jaře roku 2017, kdy Eva začala mít náhlé zdravotní komplikace. Trpěla silnými bolestmi hlavy, cítila se unavená, klepaly se jí ruce, přestávala vidět, vypadávaly jí vlasy, začala hubnout... Postupně přestala chodit do práce a její životní úroveň začala rychle klesat. Běhala od jednoho doktora k druhému, dlouho ji nikdo nedokázal pomoci. Lékaři jí nakonec diagnostikovali závažnou poruchu štítné žlázy s onemocněním očí. Náhlá nemoc jí znemožnila normálně fungovat, pracovat a žít tak, jako žije většina lidí v jejím věku.

Zabezpečte sebe i svou rodinu proti nepřízni osudu. Poradíme vám, jak.

Místo 200 000 téměř dva miliony

Příběh pokračoval v létě 2018, kdy byla Eva již více než 10 měsíců v pracovní neschopnosti a zavolala svému poradci. „Tak mi přiznali 2. stupeň invalidity. Dostanu alespoň něco málo z té naší pojistky? Přeci jen by se teď nějaké peníze hodily“. Právě tady se ukázalo, jak bylo prozíravé zkontrolovat původní pojistky, uzavřít novou a pohlídat pojištění invalidity při úrazu a při nemoci. Tedy to, co udělal poradce Kubizňák. Podle původních smluv by totiž měla nárok na zhruba 200 000 korun.

„Z hlavy nevím přesně, ale milion to určitě bude,“ uklidnil nemocnou ženu po telefonu poradce Jaroslav Kubizňák a slyšel jak se na druhé straně rozhostilo naprosté ticho. Po několika vteřinách se jeho klientka probrala z „šoku“ a konečně se rozmluvila: „Koktala jsem a byla hrozně překvapená. Jednoznačně to byla ta nejlepší zpráva za hodně dlouhou dobu,“ uvádí Eva.

Neštěstí nechodí po horách! Buďte připraveni, pojistěte se ještě dnes.

Nakonec se pojistné plnění vyšplhalo až na dva miliony korun. První milion ji přistál na účtě již před Vánocemi, jako ta nejlepší dárek roku a druhý milion dorazí letos v březnu.

Ambiciózní kuchař nechává své peníze vydělávat. Ve fondech

„Samozřejmě plánujeme co s penězi uděláme, aby se hned všechny nerozkutálely a rovněž, aby tyto peníze pracovaly pro Evu. První část peněz jsme investovali do kombinace vyvážených a dynamických podílových fondů se střednědobým výhledem. Zbytek máme na spořícím účtu s výhodným úrokem,“ uvádí Jaroslav Kubizňák.

Zdá se, že vše v dobré obrací. Eva už je schopná chodit na částečný úvazek do práce, jen už nebude chodit na noční a jejím nejdůležitějším úkolem je teď vybrat si to správné auto a kam pojede na dovolenou. Peníze na to teď má…

„Měla jsem velké štěstí, pomohl mi jako málokdo v životě. Díky němu se nemusím bát co se mnou bude,“ říká dnes 32 letá sympatická Eva o svém poradci.

Jaroslav Kubizňák

V oboru finančního poradenství se pohybuje od roku 2009, zejména na Karlovarsku a Plzeňsku. Absolvoval Pedagogickou fakultu ZČU v Plzni a Provozně ekonomickou fakultu ČZU v Praze. Od roku 2017 je držitelem prestižního mezinárodního certifikátu EFA (European Financial Advisor), který má v České republice jen necelé jedno procento poradců. Je ženatý, má dvě děti a mezi jeho koníčky patří sport, rodina, cestování. 

Finanční poradce společnosti Partners Jaroslav Kubizňák.
Autor: