Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Porotce Cowell nejlépe vydělávajícím mužem televize v USA

USA

  19:04
LOS ANGELES - Člen poroty hudební soutěže American Idol Simon Cowell je nejlépe vydělávajícím mužem televizních stanic Spojených států v hlavním vysílacím čase. Podle žebříčku magazínu Forbes, o kterém informovala agentura Reuters, si za rok vydělal 75 milionů dolarů (asi 1,26 miliardy korun). Obdobou populární americké televizní show je pořad Česko hledá SuperStar.

Porotce Simon Cowell foto: Reprofoto

Padesátiletý Cowell, který je rovněž autorem podobné soutěže America's Got Talent, tak předstihl amerického multimilionáře a nyní také moderátora televizní reality show The Apprentice Donalda Trumpa s jeho 50 miliony dolarů a moderátora pořadu American Idol Ryana Seacresta s 38 miliony dolarů.

Cowell je populární zejména kvůli svým nevybíravým poznámkám a tvrdé kritice soutěžících. "Ani za miliardu let bych nevybral ze svého slovníku výraz, který by vyjádřil, jak strašné to bylo," hodnotí například výkon příslušníka "hvězdné pěchoty" soutěže American Idol. Mezi jeho slavné výroky patří také: "kdo vás učil zpívat? Sežeňte si právníka a zažalujte ho!"


Nejlepší urážky Simona Cowella

Forbes žebříček sestavil podle odhadu nezdaněných výdělků za rok k 1. červnu letošního roku.


Zpěvák "odbourá" celou porotu a rozesměje i Simona

Nejlépe vydělávající muži v televizích USA

1. Simon Cowell
2. Donald Trump
3. Ryan Seacrest

Většina mužů v čele žebříčku pracuje na několika projektech v zábavním průmyslu. Cowell například vlastní nahrávací společnost, se kterou podepsala smlouvu mimo jiné skotská pěvecká senzace Susan Boyleová. Kromě toho je členem poroty soutěže American Idol, která je v posledních sedmi letech nejsledovanější televizní show v USA.

Pětici uzavírají americký populární herec Charlie Sheen účinkující v komediálním televizním seriálu Dva a půl chlapa a herec Steve Carell z televizního seriálu Kancl.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!