Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Kdo koupil ‚prokletou‘ Krejčířovu vilu, se neví. Dům, v němž kdysi plaval žralok, dostane velmi lacino


Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy zasáhl v noci na 20. srpna 2019 rozsáhlý požár, plameny zničily téměř celou střechu. | foto: Michaela ŘíhováČTK

Premium
Nekonečný příběh exekuční dražby kdysi honosného sídla uprchlého podnikatele má vítěze. Pokud ovšem zájemce zaplatí slíbených 21,38 milionu korun.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Krejčíř potichu získal zpět české občanství. Otevřel si tak cestu k návratu z Jižní Afriky

Po pěti letech a na osmý pokus skončila v úterý zřejmě nejsledovanější dražba nemovitosti v Česku. Akváriem se žralokem kdysi proslavená, roky chátrající a požárem poničená vila uprchlého a za rozsáhlé podvody odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře zřejmě získá po opakované aukci nového majitele.

V exekuci zabavenou nemovitost v Černošicích u Prahy, draženou s vyvolávací cenou 21,1 milionu korun, získal zatím neznámý zájemce za 21,38 milionu. Jde o částku, kterou realitní makléři i přes bídný stav objektu označují za směšně nízkou. Odpovídající spíš jen ceně samotného pozemku o výměře kolem 2000 metrů čtverečních. Například pozemky o poloviční ploše se v Černošicích nabízejí za cenu kolem 11 milionů korun.

Aktuálně vydražená cena je zlomkem hodnoty kdysi honosného sídla, jež si Krejčíř pořídil roku 1998 a nechal draze přestavět. Pořizovací náklady údajně dosáhly 400 milionů korun. V roce 2005 při policejním zátahu přímo z této vily uprchl a od té doby celý objekt chátrá. Po požáru v roce 2019 činila odhadní cena už pouhých 42 milionů.

Poloviční, přes 21 milionů korun, byla vyvolávací cena i při loňské dražbě. Tehdy ale žádného zájemce nepřilákala. Až nyní.

Bydlení s cejchem zločinu?

Podle realitního makléře pražské RE/MAX City Radka Šmída nízká cena odpovídá tomu, že pro zdevastovaný betonový „bunkr“ a celou Krejčířovu vilu s její historií se bude jen těžko hledat využití. 

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat