Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Kdo koupil ‚prokletou‘ Krejčířovu vilu, se neví. Dům, v němž kdysi plaval žralok, dostane velmi lacino


Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy zasáhl v noci na 20. srpna 2019 rozsáhlý požár, plameny zničily téměř celou střechu. | foto: Michaela ŘíhováČTK

Premium
Nekonečný příběh exekuční dražby kdysi honosného sídla uprchlého podnikatele má vítěze. Pokud ovšem zájemce zaplatí slíbených 21,38 milionu korun.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit se slevou až 45 %

Krejčíř potichu získal zpět české občanství. Otevřel si tak cestu k návratu z Jižní Afriky

Po pěti letech a na osmý pokus skončila v úterý zřejmě nejsledovanější dražba nemovitosti v Česku. Akváriem se žralokem kdysi proslavená, roky chátrající a požárem poničená vila uprchlého a za rozsáhlé podvody odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře zřejmě získá po opakované aukci nového majitele.

V exekuci zabavenou nemovitost v Černošicích u Prahy, draženou s vyvolávací cenou 21,1 milionu korun, získal zatím neznámý zájemce za 21,38 milionu. Jde o částku, kterou realitní makléři i přes bídný stav objektu označují za směšně nízkou. Odpovídající spíš jen ceně samotného pozemku o výměře kolem 2000 metrů čtverečních. Například pozemky o poloviční ploše se v Černošicích nabízejí za cenu kolem 11 milionů korun.

Aktuálně vydražená cena je zlomkem hodnoty kdysi honosného sídla, jež si Krejčíř pořídil roku 1998 a nechal draze přestavět. Pořizovací náklady údajně dosáhly 400 milionů korun. V roce 2005 při policejním zátahu přímo z této vily uprchl a od té doby celý objekt chátrá. Po požáru v roce 2019 činila odhadní cena už pouhých 42 milionů.

Poloviční, přes 21 milionů korun, byla vyvolávací cena i při loňské dražbě. Tehdy ale žádného zájemce nepřilákala. Až nyní.

Bydlení s cejchem zločinu?

Podle realitního makléře pražské RE/MAX City Radka Šmída nízká cena odpovídá tomu, že pro zdevastovaný betonový „bunkr“ a celou Krejčířovu vilu s její historií se bude jen těžko hledat využití. 

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

490
890 Kč
Předplatit
Ušetříte 400 Kč
Následně 890 Kč/rok
+ 2 měsíce zdarma na Canal+
Premier League WTA

Dvouleté

990
1 690 Kč
Předplatit
Ušetříte 700 Kč
Následně 1690 Kč/2 roky
+ 2 měsíce zdarma na Canal+
Premier League WTA

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...