Středa 19. května 2021svátek má Ivo 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Prokleté parkování u Blanky. Tisíc míst pod zemí se otevře nejdřív příští rok

Podzemní garáže na pražské Letné a Prašném Mostě dostaly další odklad. Parkovací stání vybudovaná v rámci výstavby tunelu Blanka se pro lidi neotevřou ani letos na podzim, jak zněl poslední plán pražských politiků, ale nejdříve na začátku příštího roku. A co víc: majitelé plynových aut mají vjezd zakázán.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kohout 22.9.2016 10:30

Zoufalci.

I. Veselý 22.9.2016 9:26

Správa majetku vlastně neexistuje - investice byla proplacena a je na nic. Tím je možno říci, že na nic jsou i ti, kteří to mají na starosti. Nebylo by lepší ty garáže otevřít ihned a parkování nechat zadarmo, než se snažit z investice pořízené z veřejných prostředků získat nějaké peníze? Opakuji to tady už poněkolikáté - v Dobřichovicích postavili v devadesátých letech nový most místo starého nevyhovujícího a půjčené peníze chtěli získat zpět mýtným. Po letech Ústavní soud rozhodl, že mýto nemohou vybírat protože most postavili z veřejných prostředků. Za průjezd Blankou se také neplatí a byla postavena ze stejných peněz.

V. Školník 22.9.2016 9:16

takže parkování v podzemí bude využíváno jen pro státní instituce a jejich zaměstnance, a pro bohaté kteří si budou moci platit 800-1000 měsíčně za parkovací místo. Parkovné bude od 80 Kč za hodinu, a to proto že to bude provozovat soukromá firma, no a my chudáci co jezdíme eko vozidlama si můžeme hledat parkování na povrchu.

Opravdu si myslí že obsadí všechna místa když už dnes ten kdo přijede do Prahy nemá kde zaparkovat na celý den?

J. Zima 22.9.2016 9:11

Hlavně nezapomenout tento diletantismus Dolínka a potažmo Krndy při příštích volbách, až budou vykřikovat něco o řízení města jako firmy.

J. Novák 22.9.2016 12:47

No, já bych řekl, že ani zdaleka za tento chaos nejsou zodpovědni jen dnešní šéfové Prahy, ale svůj podíl, a řekl bych, že lví, mají i vedení předchozí. Nebo chcete snad tvrdit, že Blanku a průtahy při její výstavbě mají na svědomí Dolínek a Krnáčová? Tak, že Zima, nedělejte ze sebe trapáka, když víte velké kulové. Ono říci, že největší podíl mají vedení Prahy pod patronací ODS či TOP09 by se vám nejspíš moc nehodilo do krámu, že? Takže, pokud chcete do někoho kopat, tak kopejte do všech, kteří za to mohou.

I. Veselý 22.9.2016 13:32

Zato vy zde tvrdíte, že za průtahy od otevření Blanky do dnešního dne mohou ti, kteří už léta (nejkratší doba je dva roky od posledních voleb) v zastupitelstvu nejsou, jen proto, že se současným vedením sympatizujete. Asi jste v článku nepostřehl, že není o průtazích při výstavbě, ale o nečinnosti po jejím otevřením a za to mohou Krnáčová, Dolínek a spol. jednoznačně.


Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...