Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Sazka se zajímá o provoz britské národní loterie, píší ostrovní média

Ekonomika

  19:26
Londýn - Sázková společnost Sazka Group ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka vyjádřila zájem o provozování britské národní loterie. Informovala o tom britská televizní stanice Sky News na svých internetových stránkách. Mluvčí společnosti Sazka Group podle Sky News uvedl, že český podnik nyní zvažuje předložení oficiální nabídky.

Boeing dostal po dvou haváriích první objednávku na stroj 737 MAX. Zákazníkem je polský Enter Air

Britskou národní loterii v současnosti provozuje společnost Camelot, jejíž licence vyprší v roce 2023. Předpokládá se, že tendr na novou licenci bude oficiálně zahájen na podzim. O výsledku tendru se Televize Sky News rovněž upozornila, že Sazka Group si v souvislosti s možným předložením nabídky najala jako poradce lobbistickou firmu Flint Global, ve které působí bývalá stálá tajemnice britského ministerstva digitalizace, kultury, médií a sportu Sue Owenová.

pravděpodobně rozhodne v příštím roce.

Owenová odešla z funkce stálé tajemnice loni v dubnu a letos se stala poradcem ve firmě Flint Global. Podle zdrojů blízkých podniku se však na práci pro společnost Sazka Group nepodílí a nedostala se s českým podnikem do žádného kontaktu, píše Sky News.

Vydavatelství Mladá fronta jde do aukce. Vyvolávací cena je 36 milionů korun

Sazka Group je jednou z největších celoevropských loterijních společností, kromě ČR působí také v Rakousku, Itálii, Řecku a na Kypru. Dceřiná společnost Sazka je nejstarší loterijní firmou v Česku s dominantním podílem na trhu loterijních her typu Sportky nebo Eurojackpotu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!