Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šéf zpravodajství digitální televize Barrandov skončil

Média

  10:51aktualizováno  12:10
PRAHA - Digitální televizi Barrandov opustil šéfredaktor zpravodajství Marek Vraný. Smlouvu, kterou měl uzavřenu na dobu neurčitou, ukončil k poslednímu květnu. "Dohodli jsme se s paní generální ředitelkou, že odejdu," potvrdil LN Vraný. Odmítl ale říci proč.

Pražské sídlo TV Barrandov foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Neupřesnil ani, zda to bylo jeho rozhodnutí. Ani mluvčí stanice a ředitel jejího marketingu Janis Sidovský nebyl konkrétnější. "Pan Vraný odešel z pozice šéfredaktora dohodou ke konci května. Jeho práce, kterou odvedl při rozjezdu TV Barrandov, si ceníme," uvedl.

Marek Vraný v minulosti působil ve zpravodajství televize Nova, před příchodem na Barrandov byl zástupcem šéfredaktora deníku Blesk. V digitální televizi, která zahájila vysílání letos v lednu, pracoval od loňského 15. dubna.

Novým šéfredaktorem je Daniel Vičan, který dříve na Barrandově dělal supervizora programu. Zkušenosti má z ostravského studia České televize či z francouzské televize M6.

Od června v peoplemetrech

Vraný je již druhým manažerem, který z televize za necelý půlrok její existence odešel. Koncem února se generální ředitelka Barrandova Jana Vozárová rozloučila s Přemyslem Svorou, tehdejším programovým ředitelem stanice.

Televize má naopak od 1. června novou šéfdramaturgyni, je jí Jarmila Skopalová. "Program televize i nadále vede programová rada ve složení Janka Vozárová, Jaroslava Vokurková a Janis Sidovský," doplnil mluvčí.

Digitální stanice má rovněž nově k dispozici také údaje o sledovanosti. "Od 1. června 2009 je vysílání TV Barrandov elektronicky měřeno metodou peoplemetrů. V první den měření dosáhl nejlepších výsledků detektivní seriál Zmizeli beze stopy a Talk show Jana Saudka," uvedl Sidovský.

Uvedený seriál včera mezi diváky staršími patnácti let dosáhl průměrného podílu na sledovanosti 1,55 %.

Letní pauza

Barrandov má letos najet na své první letní programové schéma, které i na ostatních stanicích bývá obvykle složené hlavně z repríz, už od pondělí 22. června. Trvat má do konce srpna.

Už koncem května Barrandov přerušil natáčení Saudkovy talk show, vrátí se k ní chce na podzim. Přes léto se nemá vysílat ani podvečerní zpravodajsko-publicistické pásmo 90 minut, půjdou jen zprávy od osmi.

"Devadesátka" se má vrátit zase v září, obnovená, podle nového šéfredaktora Vičana to má být "víc show".

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!