Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Škoda Auto představila v Číně nový model vozu Octavia a Yeti

Ekonomika

  15:18
PEKING - Automobilka Škoda Auto představila v neděli na autosalonu v Pekingu nový model vozu Octavia, který bude na místní trh uvedený v květnu. Čínská verze octavie se liší především použitím různých chromových prvků a také jiných materiálů v interiéru vozidla. Poprvé se na autosalonu ukázala i prodloužené verze modelu Yeti. Další novinkou pro čínský trh je vůz Rapid Spaceback, což je první model Škody v kategorii kompaktních hatchbacků.

Automobilka Škoda Auto představila v neděli na autosalonu v Pekingu nový model vozu Octavia, který bude na místní trh uvedený v květnu foto: ČTK

Škoda Octavia bude pro čínské zákazníky nabízena se dvěma efektivními benzinovými agregáty 1,4 TSI a 1,6. Výroba začne v závodě Volkswagenu v Šanghaji během jara. Vedle liftbacku bude Octavia k dostání i jako kombi a v provedení Scout.

"Uvedení nové Octavie v Číně je milníkem pro naši růstovou kampaň v zemi," prohlásil při představení nového modelu předseda představenstva Škody Winfried Vahland. "Octavia je nejprodávanějším modelem Škody, jak v Číně, tak po celém světě. Od našeho příchodu do Číny jsem dodali zákazníkům na tomto trhu 690.000 Octavií," upozornil. Škoda Auto přišla na čínský trh v roce 2007 právě s modelem Octavia předchozí generace. Včetně dalších modelů automobilka od svého vstupu na místní trh prodala v Číně více než 1,13 milionu vozů.

Vahland rovněž vyzdvihl v spolupráci s partnerskou společností Shangai Volkswagen (SVW), která vyrábí vozy Škoda v Číně. "SVW je od začátku vstupu do Číny spolehlivý a kompetentní partner," uvedl Vahland. "Je to díky tomuto partnerství, že byla Škoda v uplynulých sedmi letech tak úspěšná v Číně. Více než jeden milion vozů Škoda doposud opustil výrobní linky SVW," dodal.

Prodej aut v Číně dál poroste

Modernizovaný SUV Yeti má pro místní trh zvýšený rozvor náprav o šest centimetrů kvůli většímu prostoru na zadních sedadlech. Na přání se v Číně u yetiho montuje rezervní kolo na páté dveře. K dispozici bude se třemi benzinovými motory, a to o objemu 1,6 litru, nabízeným exkluzivně pro městskou verzi, a motory 1,4 TSI, nebo 1,8 TSI.

Mladoboleslavská automobilka tento týden oznámila, že chce do roku 2018 více než zdvojnásobit počet vozů prodávaných v Číně na půl milionu aut ročně. Loni na svém největším trhu společnost prodala 227.000 aut.

Podpořit růst v Číně hodlá i celý koncern Volkswagen. Generální ředitel největší evropské automobily Martin Winterkorn uvedl, že letos chce Volkswagen zvýšit svůj prodej v Číně na rekordních více než 3,5 milionu vozů z loňských 3,27 milionů. Kromě Škody a hlavní značky VW zde koncern prodává i vozy značek Audi, Seat, Lamborghini, Bentley a Bugatti.

Čína je největším automobilovým trhem světa a rovněž jedním z nejrychleji rostoucích, místní autosalon tak láká množství vystavovatelů a svým významem se řadí po bok autosalonů v Detroitu, Ženevě a ve Frankfurtu. Letos se autosalonu účastní více 2000 vystavovatelů ze 14 zemí světa a organizátoři očekávají, že přiláká 800.000 návštěvníků.

Autoři: ,

Okresní stavební bytové družstvo Mladá Boleslav
Samostatná/ný účetní

Okresní stavební bytové družstvo Mladá Boleslav
Středočeský kraj