Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Závodník zveřejnil na Instagramu fotku z neveřejného jednání. Škoda mu vypověděla smlouvu

Ekonomika

  19:07
Praha - Tři soutěže před koncem sezóny se rozhodla česká automobilka Škoda motorsport ukončit spolupráci s talentovaným norským závodníkem Olem Christianem Veibym. Důvodem je pravděpodobně fotka z neveřejného jednání firmy, kterou Veiby uveřejnil na svém instagramovém profilu. Ta zobrazuje utajovaného nástupce Škody Rapid a grafy očekávaného propadu provozního zisku Škody Auto v následujících letech.

(ilustrační snímek) foto: Mafra - Ota Bartovský

„Dneska trochu jiná práce,“ připsal Veiby k fotografii, na které jeden z manažerů Škoda auto prezentuje budoucí plány automobilky. Závodník si při sdílení pravděpodobně neuvědomil, že na fotografii je současně zobrazen očekávaný propad provozního zisku a utajovaný nástupce Škody rapid, uvedl server IHNED.cz

Fotka, kterou Ole Christian Veiby uveřejnil na svém INstagramovém profilu.

Ještě ten samý týden automobilka oznámila, že se závodníkem ukončuje spolupráci. „Pro rok 2019 měníme naši strategii. Z toho důvodu musí Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn opustit náš tým,“ okomentoval situaci šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek.

Vedení automobilky souvislost ukončení spolupráce s uveřejněnou fotografií nepotvrdilo, ale ani nevyloučilo. „K interním procesům a procedurám se standardně nevyjadřujeme. Obecně ale ve společnosti Škoda Auto platí, že porušení povinnosti utajení má pro zainteresované osoby důsledky,“ uvedl mluvčí Škody auto Zdeněk Štěpánek. Podle zjištěných informací vedení automobilky před zahájením jednání důrazně apelovalo na účastníky, aby v areálu muzea nepořizovali fotky a následně je nezveřejňovali na internetu.

Škoda Motorsport je sportovní tovární tým automobilky Škoda auto. V současnosti zažívá svoji nejúspěšnější sezonu ve své dosavadní historii. Na poslední Turecké rallye česká automobilka vybojovala svůj čtvrtý týmový mistrovský titul v řadě. 

Ole Christian Veiby se narodil 17. června 1996 v norském Kongsvingeru. Poprvé se stal mistrem v roce 2011 v crosskartu ve třídě 125 ccm. Vyhrál také crosskartový IC Cup.