Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Česká skupina Rockaway kupuje od Edeky německého rozvozce potravin Bringmeister

Bringmeister je společnost, která rozváží jídlo. foto: Web Bringmeister

PRAHA - Česká investiční skupina Rockaway Capital převezme od května německého online prodejce potravin Bringmeister. Prodávajícím je německý potravinářský řetězec Edeka, který o chystané transakci informoval, píše týdeník Hrot. Skupina Rockaway informaci nekomentovala.
  19:35

Bringmeister působí v oblasti Berlína, Postupimi a Mnichova. Edeka ho získala před čtyřmi lety jako součást převzetí konkurenčního řetězce Kaiser’s Tengelmann. „Všech 260 pracovních míst v logistice, nákupu, IT a administrativě bude zachováno a přechází jedna ku jedné na nového vlastníka,“ informovala Edeka.

Na internetu lákají Čechy podvodníci na investice do bitcoinu, využívají jména Petra Kellnera či Elona Muska

Zmínka o zaměstnancích není podle týdeníku náhodná. Boj o 450 prodejen dnes už zaniklé značky Kaiser’s Tengelmann trval déle než dva roky, angažovali se v něm vrcholoví němečtí politici a otázka pracovních míst sehrála velkou roli. Edeka se zavázala k jejich zachování po dobu pěti let. 

Podle vyjádření firmy je prodej Bringmeister s posvěcením odborového svazu Ver.di možný i před vypršením lhůty, píše týdeník Hrot. Edeka by měla i nadále zůstat dodavatelem Bringmeisteru.

Skupina Rockaway, kterou založil a řídí Jakub Havrlant, působí v 17 zemích Evropy, firmy pod její správou zaměstnávají přes 5000 lidí a v roce 2019 dosáhly agregovaných tržeb přes 2,5 miliardy euro. Působí primárně v oblastech e-commerce, e-travel, venture kapitálu, fintechu, médií a blockchainu - do jejího portfolia spadá e-commerce platforma Mall Group, online cestovní kancelář Invia, srovnávač Heureka, obsahová a e-commerce platforma Gjirafa, vydavatelství Euromedia Group, technologické startupy a fond Rockaway Blockchain.

Autor: