Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sting je v Česku. Zazpívá Kellnerovi na Hradě

Ekonomika

  7:38aktualizováno  8:36
PRAHA - Na vánočním večírku finanční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera na Pražském hradě by měl dnes vystoupit slavný britský zpěvák a skladatel Sting. PPF informaci oficiálně nepotvrdila.

Sting na snímku z letošního září foto: Reuters

"Jméno interpreta na zaměstnaneckém vánočním večírku PPF je stále překvapením," řekl ve čtvrtek mluvčí PPF Alexej Bechtin. Podle deníku Aha! dorazil Sting do Prahy už včera odpoledne.

Sting takto nevystoupí poprvé, jeden z bohatých Rusů zaplatil před několika lety za jeho soukromý koncert milion dolarů (tehdy více než 22 milionů korun). Vystoupení takových hvězd světové umělecké scény na podnikovém večírku v Česku ale není obvyklé.

Bechtin již dříve uvedl, že letošní vánoční večírek pro zaměstnance bude jiný než v minulých letech, protože PPF slaví 20 let své existence. Tomu prý bude odpovídat také výběr pozvaných umělců.

Únorový koncert je beznadějně vyprodaný

Šedesátiletý Sting, vlastním jménem Gordon Sumner, stál v roce 1977 u zrodu slavné kapely Police. První sólové album vydal o osm let později.

V Česku vystoupil šestkrát, naposledy loni v září v O2 areně, kde zahrál přes dvě desítky hitů v orchestrální úpravě. Vedle čtveřice rockových muzikantů, kteří s ním pravidelně vystupují, mu záda v zaplněné hale kryl početný Royal Philharmonic Concert Orchestra pod vedením Stevena Mercuria.

ČTĚTE TAKÉ:

Jeho další pražský koncert, který se uskuteční 18. února příštího roku v Kongresovém centru, je již beznadějně vyprodaný. Zatím není ani šance, že by se podařilo přidat druhé vystoupení.

PPF je mezinárodní investiční skupina, která podniká v oblasti realit, spotřebitelského financování a bankovnictví. Působí na trzích střední a východní Evropy a Asie.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!