Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Středeční LN: Obchodní inspekce nejvíc trestala Tesco

Média

  22:42
Největším potravinářským řetězcům loni Česká obchodní inspekce rozdala 216 pokut. Nejhůř dopadla síť Tesco, která jich dostala celkem 57 za více než 7,2 milionu korun.
Tesco

Tesco foto: Pavel Wellner Lidové noviny

Na druhém místě skončil vlastník supermarketů Albert a nově i Spar, skupina Ahold. Ta má od inspektorů na kontě 44 pokut za více než tři miliony korun. Třetí byl tuzemský Penny Market s 51 pokutami za zhruba 1,5 milionu. „Počet pokut oproti předchozímu roku rostl, což je dáno zejména větším množstvím kontrol,“ říká mluvčí inspekce Jan Rotbauer.

  • Více o tématu ve středečních LN.

Alkohol: atribut chlapa?

Český muž se rád napije. Některý občas, jiný pravidelně. Tak či onak plní normu. Alkohol je totiž u nás společensky tolerovaná droga, zejména u mužů. Už adolescent se chlubí, kolik toho kde vypil. Natož pak správný chlap: alkohol je atributem jeho mužství. Málokterý muž se pozastaví nad tím, že se napije, aby si dodal odvahy nebo utlumil stres. A už vůbec netuší, že právě tím se zařadil do ohrožené skupiny alfa pijáků...

  • O chlapech a pití čtěte více ve středečních LN.

Účet za dopadení gangu: 3 900 000 000 korun

Daňová „sekera“, kterou za sebou v Česku nechal česko-íránský byznysmen Shahram Abdullah Zadeh, je mnohem vyšší, než se myslelo. Podle informací LN se k 2,3 miliardy korun úniku na dani z přidané hodnoty musí ještě připočíst 1,6 miliardy z nezaplacené spotřební daně společností Ecoll Invest.

  • Nové detaily z kauzy perského byznysmena vám přinášejí středeční LN.
Autor: