Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tachecí se psychicky zhroutila

Média

  12:59
PRAHA - Barbora Tachecí zřejmě neustála úterní odvolání z funkce. Dnes již bývalou ředitelku Radiožurnálu dopoledne převezli do Psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích. Informaci potvrdila mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Barbora Tachecí foto: František VlčekLidové noviny

"Ano, pro pacientku jsme jeli na Prahu 6 před jedenáctou hodinou, ve špatném psychickém stavu jsme ji převezli do léčebny v Bohnicích," řekla Ernestová.  Důvodem jejího zhroucení mohl být stres či potíže v partnerském vztahu. Podle původních informací ČRo měla přitom Tachecí od dnešního dne pobývat na dovolené.

Psycholog Karel Humhal pro ČTK řekl, že člověk vydrží v běžném životě až neuvěřitelný jednorázový stres. Pokud se však potíže hromadí a sčítají, pak stačí i malá poslední kapka, po níž pohár přeteče - a člověk se pak může zhroutit.

"Navíc mohla být pod tlakem z důvodů, které veřejnost nezná," uvedl. Obecně se dá podle něj také říci, že u lidí, kteří jsou hyperaktivní či velmi výkonní, se v případě nahromaděných potíží jejich energie přelije na druhou stranu a výsledkem může být opět zhroucení.

Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík odvolal Barboru Tachecí z funkce ředitelky Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu v úterý. Důvodem odvolání byl narůstající nesoulad v komunikaci uvnitř rozhlasu. Řízení Radiožurnálu převzal jeho šéfredaktor Alexandr Pícha.

Tachecí stála za novou koncepcí Radiožurnálu, kterou stanice spustila od počátku ledna. Nová podoba stanice ale vyvolala i řadu negativních reakcí.Ukázka rozhovoru Barbory Tachecí pro ČT
Autor: