Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Televizní podzim bude seriálový i letos, čerstvá díla dá ČT, Nova i Prima

Média

PRAHA - Čerstvá díla na pokračování budou po létě vysílat všechny tuzemské celoplošné televize.

Vyprávěj, retro seriál České televize foto: ČT

Nejnovější seriál Primy se jmenuje Přešlapy, bude mít třináct dílů a stanice ho do vysílání nasadí už v září, a to jednou týdně. V který přesně večer, Prima zatím neupřesnila.

Stanice Přešlapy prezentuje slovy "komedie středního věku". Cyklus totiž vypráví o šestici třicátníků s běžnými problémy své generace – kariéra, mateřství, finanční krize či sexuální nezdary.

Nová Ulice i Ordinace

Přešlapy se natáčejí v ateliérech u pražské Kolbenovy ulice. Tam vzniká i seriál televize Nova Dokonalý svět, z prostředí módního časopisu. Na začátku července dotočila už pátou řadu Pojišťovny štěstí.

S oběma sériemi ale Nova počítá na příští rok, stejně jako se seriálem Okresní přebor o vesnickém fotbalu. Na podzim dá nové díly Ulice a Ordinace v růžové zahradě a kromě toho i dvě reality show Československá SuperStar a Dům snů.

ČT se rozhodla pro retro

Veřejnoprávní Česká televize bude od 31. srpna každé pondělí od osmi večer dávat retro seriál Vyprávěj, který představuje jako "pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových".

Dílo televizi, stejně jako před časem seriál Horákovi, dodá společnost Dramedy Productions. Autorem konceptu a producentem je Filip Bobiňski, vedoucím scenáristou Rudolf Merkner, režíruje Biser Arichtev.

ČT doprovází nový seriál mottem "historie není černobílá ani objektivní, vždy jde o úhel pohledu". Cyklus má mapovat československou a českou historii ve čtyřech vypravěčsky uzavřenějších cyklech přibližně po desetiletích: 1964–1975, 1975–1985, 1985–1995 a 1995–2005.

Hlavní role mají Roman Vojtek, Andrea Kerestešová, Veronika Freimanová, Svatopluk Skopal a Nina Divíšková, ve vedlejších se představí třeba Veronika Žilková, Tatiana Vilhelmová, Tomáš Matonoha, Robert Nebřenský či Jiří Menzel.

Autor: