Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Revoluce v Událostech: změní vizáž i moderátory

Média

  19:57
PRAHA - Večerní zpravodajské Události v České televizi budou od dubna v novém studiu uvádět Marcela Augustová, Jolana Voldánová, Jakub Železný a Aneta Savarová.

Jakub Železný na kamerových zkouškách v České televizi foto: ČT

Augustová a Voldánová už Události moderují, Železný nyní uvádí pořad Události, komentáře a Savarová se vrátila ze zpravodajské televize Z1, která před víc než rokem ukončila vysílání. Sdělila to mluvčí televize Michaela Fričová. Z nynějších moderátorských dvojic vypadli Bohumil Klepetko, Josef Maršál, Roman Pistorius a Iveta Toušlová.

PTEJTE SE ON-LINE:

Jakub Železný

Události České televize dostanou nový formát. Prodlouží na hodinu a místo dvojic je bude uvádět pouze jeden redaktor. Do moderátorského křesla nově usedne i Jakub Železný, který zatím uváděl Události, komentáře. Jak probíhaly kamerové zkoušky? Co bylo nejtěžší? A jak se na svou novou roli připravuje?

Své dotazy můžete pokládat ZDE

Podle dřívějších informací dostanou šanci v jiných pořadech. Události se nově prodlouží na hodinu a místo dvojic je bude uvádět pouze jeden redaktor.

Marcela Augustová

Augustová kromě Událostí pravidelně moderuje také volební studia. V redakci zpravodajství ČT působí od roku 1994, v České televizi začínala v oblasti tvorby pro děti a mládež. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Voldánová pracuje v redakci zpravodajství ČT od roku 1993, předtím působila v Českém rozhlase.

Moderátoři byli vedením České televize vybráni na základě kamerových zkoušek a posuzování profesionálních kvalit, jehož se zúčastnili také externí odborní poradci. "Jsem velmi rád, že se nám jako nejlepší volba moderátorů Událostí potvrdila čtveřice osobností z řad České televize," řekl k výběru generální ředitel televize Petr Dvořák.

Aneta Savarová

Savarová začínala v roce 2007 jako moderátorka na ČT24, o tři roky později začala pracovat v Z1 jako moderátorka ekonomického zpravodajství, od loňska spolupracovala se zpravodajstvím ČT Brno a v závěru roku se vrátila na ČT24. Vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Vybraní moderátoři museli mít minimálně pětiletou zkušenost z elektronického média na pozici reportéra nebo moderátora. Budou totiž vysíláni i do terénu v případě významných zpravodajských událostí, jakými jsou například prezidentská volba či důležitá státní návštěva.

"K pilotním zkouškám jsme přizvali i zkušené novináře, kteří dobře znají českou i zahraniční mediální scénu. Názory těchto lidí pro nás při rozhodování měly velkou cenu," popsal ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal.

Jakub Železný

Železný do České televize nastoupil v roce 2002, před tím od roku 1997 spolupracoval s komerčními televizemi a od roku 1993 dosud také spolupracuje s Českým rozhlasem. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Autoři: ,

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...