Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Revoluce v Událostech: změní vizáž i moderátory

Média

  19:57
PRAHA - Večerní zpravodajské Události v České televizi budou od dubna v novém studiu uvádět Marcela Augustová, Jolana Voldánová, Jakub Železný a Aneta Savarová.

Jakub Železný na kamerových zkouškách v České televizi foto: ČT

Augustová a Voldánová už Události moderují, Železný nyní uvádí pořad Události, komentáře a Savarová se vrátila ze zpravodajské televize Z1, která před víc než rokem ukončila vysílání. Sdělila to mluvčí televize Michaela Fričová. Z nynějších moderátorských dvojic vypadli Bohumil Klepetko, Josef Maršál, Roman Pistorius a Iveta Toušlová.

PTEJTE SE ON-LINE:

Jakub Železný

Události České televize dostanou nový formát. Prodlouží na hodinu a místo dvojic je bude uvádět pouze jeden redaktor. Do moderátorského křesla nově usedne i Jakub Železný, který zatím uváděl Události, komentáře. Jak probíhaly kamerové zkoušky? Co bylo nejtěžší? A jak se na svou novou roli připravuje?

Své dotazy můžete pokládat ZDE

Podle dřívějších informací dostanou šanci v jiných pořadech. Události se nově prodlouží na hodinu a místo dvojic je bude uvádět pouze jeden redaktor.

Marcela Augustová

Augustová kromě Událostí pravidelně moderuje také volební studia. V redakci zpravodajství ČT působí od roku 1994, v České televizi začínala v oblasti tvorby pro děti a mládež. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Voldánová pracuje v redakci zpravodajství ČT od roku 1993, předtím působila v Českém rozhlase.

Moderátoři byli vedením České televize vybráni na základě kamerových zkoušek a posuzování profesionálních kvalit, jehož se zúčastnili také externí odborní poradci. "Jsem velmi rád, že se nám jako nejlepší volba moderátorů Událostí potvrdila čtveřice osobností z řad České televize," řekl k výběru generální ředitel televize Petr Dvořák.

Aneta Savarová

Savarová začínala v roce 2007 jako moderátorka na ČT24, o tři roky později začala pracovat v Z1 jako moderátorka ekonomického zpravodajství, od loňska spolupracovala se zpravodajstvím ČT Brno a v závěru roku se vrátila na ČT24. Vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Vybraní moderátoři museli mít minimálně pětiletou zkušenost z elektronického média na pozici reportéra nebo moderátora. Budou totiž vysíláni i do terénu v případě významných zpravodajských událostí, jakými jsou například prezidentská volba či důležitá státní návštěva.

"K pilotním zkouškám jsme přizvali i zkušené novináře, kteří dobře znají českou i zahraniční mediální scénu. Názory těchto lidí pro nás při rozhodování měly velkou cenu," popsal ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal.

Jakub Železný

Železný do České televize nastoupil v roce 2002, před tím od roku 1997 spolupracoval s komerčními televizemi a od roku 1993 dosud také spolupracuje s Českým rozhlasem. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat