Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Tipy na Vánoce: jaké dárky věnovat náročné babičce?

Ekonomika

  7:00
Letos už babičce nekupujte další plechovku s čajem či teplé ponožky. Přinášíme vám tipy na vánoční dárky, které jsou praktické a navíc prarodiče pod stromečkem potěší.

Co pod stromeček babičce? foto: Shutterstock

Digitální rámeček
  • Fotorámeček (od 500 korun)

Co potěší babičku víc, než dárek, který jí každý den bude připomínat její děti a vnoučata? Pro moderní babičku je fotorámeček jako stvořený. Kupte k němu paměťovou kartu, na kterou nahrajte fotky vás, vnoučat nebo domácí mazlíčků. Babička tak nebude mít s rámečkem žádnou práci, stačí ho jen zapnout do zásuvky. Můžete ale darovat i obligátní stolní či nástěnný kalendář s vlastními fotkami. Objednat jde jednoduše po internetu.

ČTĚTE TAKÉ:

  • Kurzy pro důchodce (od 1 500 korun)

Počítačové a jazykové kurzy nebo třeba přednášky o dějinách umění. Nikdy není pozdě na to naučit se něco nového. Pokud vyberete kurz speciálně určený pro lidi vyššího věku, máte zaručeno, že s tím přednášející přizpůsobí výuku handicapům seniorů - bude mluvit hlasitě, zvolí názorné a dobře viditelné pomůcky a bude jim ochotně odpovídat na všechny dotazy.

  • Hledač klíčů (od 100 korun)

Výborný dárek především pro seniory, které už trápí začínající skleróza. Babičky už nemusí nervózně pobíhat po předsíni a hledat klíče, když jim pod stromeček nadělíte "key finder", který vás pískáním upozorní, kde se zapomenutá klíčenka nachází. Senioři se nemusí bát ani složité obsluhy, baterka přístroje vydrží několik let.

  • Perličková koupel na nohy (od 800 korun)
Perličková koupel - ideální dárek pro babičku

Základní rehabilitační pomůcka, která uleví promrzlým či unaveným nohám. Ideální dárek, který babička využije nejen po zimní procházce. Perličková koupel má většinou několik funkcí, ohřívá vodu a zároveň masíruje. Vyberte tu, která má jednoduché ovládání, jinak riskujete, že si s ním senioři neporadí a dárek skončí na dně skříně.

  • Hřejivý plyšák (od 600 korun)

Plyšové zvířátko naplněné obilovinou a voňavými bylinkami je jako dárek pod stromeček ideální. Stačí ho na pár minut dát do mikrovlnné trouby a hřeje několik hodin. Přizpůsobí se tvarům těla, takže s ním můžete přihřívat bolavá záda nebo naražené koleno. Po zahřátí se navíc z plyšového zvířátka uvolní vůně, která provoní celý byt. Praktický a roztomilý dárek, který ocení každá babička.

  • Předplatné do divadla

Vánoční předplatné nabízejí téměř všechna divadla. Některá dokonce s možností vybrat si místa, takže pro babičku můžete zamluvit sedadlo v prvních řadách, aby jí nic neuniklo. Zeptejte se na pokladně, jestli nemají předplatné pro seniory. Třeba Národní divadlo nabízí speciální balíček za zvýhodněnou cenu. Babička uvidí čtyři představení, která se hrají v odpoledních i dopoledních hodinách.

Autor: