Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi na snímku z roku 2011. foto: ČTK

Soul - Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga.
  7:16

O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Na následky koronaviru zemřel ve věku 81 let japonský návrhář Kenzó Takada, zakladatel značky Kenzo

I Kun-hi se narodil v roce 1942 a pomohl svému otci z firmy, která původně obchodovala s nudlemi a rybami, vybudovat největší jihokorejský konglomerát. Divizi Samsung Electronics, jež dříve svými produkty napodobovala konkurenci, přeměnil na největšího světového výrobce chytrých telefonů, televizorů a paměťových čipů, napsala agentura Bloomberg.

Přípravy na pohřeb předsedy Samsungu.
Přípravy na pohřeb předsedy skupiny Samsung a nejbohatšího muže Jižní Koreje I...

Syn zakladatele Samsungu zaměstnancům společnosti ve snaze podnítit inovaci vštěpoval, aby změnili všechno mimo manželky a dětí. Žebříček miliardářů sestavovaný agenturou Bloomberg jeho majetek vyčísluje na 20,7 miliardy dolarů (474,8 miliardy Kč); zaujímá na něj 66. pozici. Po infarktu řízení společnosti předal svému jedinému synovi.

„Předseda I byl skutečný vizionář, který Samsung přeměnil na světového lídra inovace a z místní firmy učinil průmyslovou hnací sílu,“ uvedla společnost v prohlášení.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!