Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velký úspěch. Český startup soutěží o cenu v Silicon Valley

USA

  17:27
PRAHA - Český startup Corinth, který vytváří interaktivní vzdělávací obsah, soutěží ve finále World Cup Tech Challenge 2015. „Porotce již Corinth přesvědčil a dostal se do finále. K výhře ale nyní potřebuje podporu publika,“ říká Martin Bukáček ze stejnojmenné společnosti.

Český startup Corin th soutěží o cenu v Silicon Valley. foto: Corinth

Firma, která pro výuku využívá interaktivní 3D, rozšířenou realitu, mikroskopické zoom snímky nebo i 3D tisk, se dostala do finále v soutěži o nejinovativnější startupy, když prošla výběrem v konkurenci stovek subjektů z 53 zemí. „Ve čtvrtek 4. června se v Silicon Valley představí nejlepších 25 projektů. V kategorii EdTech soutěží Corinth se třemi konkurenty – z Brazílie, Ruska a USA,“ říká Bukáček. České fanoušky inovativního vzdělávání vyzývá k podpoře: mohou kliknout na stránkách http://www.worldcuptech.com/Edtech/.

Proti Corinthu, který se pyšní spoluprací se Stanfordovou či Karlovou univerzitou, stojí ruská platforma Labicom pro inženýry, brazilský Livox pro handikepované uživatele a konečně i americká VirBELA pro virtuální simulace. Corinth, který rozvíjí vzdělávácí technologie pro základní a střední školy, se propaguje tímto videem.

Používá se ve 109 zemích

Oceňovaný projekt nedávno na Twitteru pochválil i vicepremiér pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). „Český startup Corinth se dostal do soutěže o IT Oskara. Mají můj hlas,“ twítnul Bělobrádek.

V současnosti tyto pomůcky používají tisíce škol, učitelů a studentů ve 109 zemích. Mezi partnery patří Dell, zSpace nebo Qualcomm. Pomůcky od Corinthu prezentuje také společnost Intel jako příklad špičkové technologické inovace.

Autor:

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...