Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vojta Dyk: Jako prezident budu naslouchat i stromům

Média

  16:47
Krásné fotky a velké interview představí herce a zpěváka Vojtěcha Dyka, jak jej možná neznáte. To vše a další rozhovory s osobnostmi českého filmu najdete na stránkách magazínu Esprit, který je unikátním přehledem 150 nejlepších filmů světové kinematografie očima českých filmařů.

Vojtěch Dyk foto: Pavel HejnýLidové noviny

Na začátku června jste vy a kapela Nightwork oznámili, že budete kandidovat na prezidenta. Proč?
Zaprvé jsme s kapelou zjistili, že hodně zajímavých lidí, kteří ovlivnili tento svět a měli k němu co říct, zemřelo před čtyřicátým rokem života. Takže čtyřicetiletá hranice, po které může být člověk prezidentem, je, jak vidíte, nesmyslná. Zadruhé, současný prezident stejně nemá téměř žádné pravomoce, takže by bylo fajn, aby ten příští měl alespoň smysl pro humor a nadhled. A aby nějakým slušným způsobem reprezentoval národ. Na to se cítím. A navíc, já jsem ve svém dosavadním životě neukradl ani čokoládovou tyčinku v sámošce.

Požádáte o zrušení čtyřicetiletého limitu?
Jistě. S tím souvisí i změna ústavy, respektive chceme vymyslet novou ústavu. To všechno budeme mít právně ošetřeno. Trošku mi kazí radost alarmující zprávy, že Partička chce také představit svého prezidentského kandidáta, Suchánka.

S čím do volebního boje vstupujete?
Předně bych chtěl říct, že nevstupujeme do volebního boje, ale do prezidentské volby. Prezident, který je zvolen po boji, nemůže mít dlouhé funkční období. My vstupujeme do prezidentské přímé volby „s láskou a vděčností“. Vděčností za život, který žijeme, a za spoluobčany, které máme. Tomu chceme přizpůsobit změnu některých vládních institucí. Chceme například vytvořit ministerstvo naděje a ministerstvo dobré vůle. Jak víte, v kapele je nás šest a každý bude mít své ministerstvo. Vše se momentálně nachází v určitém tvůrčím procesu. Chtěli bychom předat lidem touhu po životě, po návratu k tomu, kdo opravdu jsme. Lobbujeme za slušné lidské chování, za zdravý rozum. Probuďte se a změňte náš svět! Ale nejsme ekologičtí aktivisté, nabízíme jen ekologii duše. Jako prezident budu samozřejmě jednat se všemi. Rád budu naslouchat i tomu, co říkají stromy. Volte lásku!

Celý rozhovor s Vojtou Dykem najdete ve velkém filmovém Espritu. Kromě něj objevíte na 160 stránkách reprezentativní anketu „150 nejlepších filmů podle českých filmařů, režisérů a herců“ a spoustu dalších článků.

Objednejte si JEDNODUŠE magazín ESPRIT

Objednejte si filmový speciál Lidových novin přes SMS přímo do své schránky. Stačí ji poslat ve tvaru LN ESPB jmeno prijmeni ulice cislo město psc

(vzor: LN ESPB jan novak jindrisska 16 praha 1 11000) na číslo 902 11 a my vám jej doručíme do pěti pracovních dnů na uvedenou adresu.

Cena odeslané SMS podle běžného tarifu vašeho operátora, konečná cena za speciál je hrazena příchozí zpoplatněnou SMS ve výši 69 Kč

vč. DPH. Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po-pá 9.00-16.00), www.platmobilem.cz

Autor:

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...