Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vojtěch Dyk představil své jazzové album, turné a víno

Slovensko

  7:00
PRAHA - Zpěvák a herec Vojtěch Dyk v úterý v pražském divadle La Fabrika představil živé album, které zde v květnu natočil na dvou koncertech s brněnským big bandem B-Side Band. Zároveň avizoval společné turné, které zahájí 12. listopadu vystoupení v Plzni. Známý frontman populární skupiny Nightwork také seznámil zástupce médií s limitovanou edicí moravských vín, která nese jeho jméno.

Vojtěch Dyk foto: Pavel HejnýLidové noviny

Koncertní album, které se objeví jako CD a klasická vinylová deska, i víno pokřtili herci Jiří Bartoška a Jiří Macháček. "Ať se to prodává za peníze," řekl k nahrávce zpěvák skupiny Mig 21 Macháček. "Ať se to prodává zadarmo," pronesl nad vínem ředitel karlovarského filmového festivalu Bartoška.

ČTĚTE TAKÉ:

Dyk, jemuž přinesla velkou popularitu role ve filmu Ženy v pokušení, divácky nejúspěšnějším snímku roku 2010, zdůraznil, že spolupráce s B-Side Bandem neznamená jeho odchod z Nightwork. "To v žádném případě, jenom jsem si splnil sen zazpívat si s big bandem," sdělil Dyk, který koncerty s B-Side Bandem označil za "nárazovou činnost".

Velké sály za komorní prostředí vymění Dyk na deseti koncertech v Čechách a jednom na Slovensku. Turné zakončí 21. prosince koncert v Praze. Téměř dvouhodinový program nabídne originální verze hitů domácí i světové hudební scény od Beatles přes Nirvanu až k písničkám Osvobozeného divadla. Premiérově zazní i několik vlastních skladeb B-Side Bandu.

Návštěvníci koncertů budou mít možnost ochutnat edici vín s nepřehlédnutelnou etiketou s portrétem a podpisem oblíbeného zpěváka. "Spojení dobrého vína a dobré muziky se nabízí a já rád obojí," podotkl Dyk. Více informací o turné se nachází na www.vojtechdyktour.cz.

Spolupráci Dykovi loni nabídl šéf B Side Bandu Josef Buchta. Výběr zpěváka, který by dokázal dobře frázovat, cítil swing a měl rád jazz, by měl být podle Buchty novým impulzem pro jeho big band s věkovým průměrem 27 let.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,