Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Začal casting SuperStar. O vítězství usilují tisíce lidí, postoupí jen hrstka

Média

  19:00
BRNO - Tréma, nervozita a hodiny čekání, které končí častěji zklamáním než radostí - tak by se dala shrnout atmosféra prvního castingu pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar.

První casting do pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar foto: ČTK

První stovky uchazečů předstoupily na brněnském výstavišti před přísnou porotu. Postoupí z nich jen hrstka. "Už jsme jich dnes pustili dál pět, to je docela hodně," řekl novinářům odpoledne porotce Pavol Habera.

První casting do pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar

Do druhého ročníku soutěže se už podle Novy přihlásilo více než 10 tisíc zájemců a další stále přibývají. V porotě tentokrát se zpěvákem Haberou zasedli textařka Gabriela Osvaldová, slovenský rapper Rytmus a zpěvačka Helena Zeťová. V moderátorské dvojici s Leošem Marešem nahradila Adelu Banášovou slovenská zpěvačka Tina.

První casting do pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar

Noví porotci Zeťová a Rytmus si pomalu zvykají na nové role. "Je to velká zábava," pochvaluje si Zeťová. "Měl jsem přirozený respekt z nového prostředí, ale už jsem se aklimatizoval a cítím se stále přirozenější," uvedl Rytmus. Zkušenější Osvaldovou na úplném počátku soutěže zaujalo a překvapilo to, že mezi prvními uchazeči o přízeň poroty převažují chlapci nad dívkami.

První casting do pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar

Porota nešetřila kritikou, ale uměla i pochválit
Nejeden začínající zpěvák si už v neděli musel vyslechnout nelítostná hodnocení poroty. "Myslíš, že to byl zpěv?" ptali se porotci soutěžícího, který zjevně přecenil své síly. Odmítnutí zpěváci často svalovali svůj neúspěch na nervozitu, případně nemoc. "Včera jsem čekal 4,5 hodiny venku, jsem strašně nachlazený," stěžoval si mladík, který prohrál svůj boj s písní Don´t Cry od Guns N´Roses. Porotu to ale neobměkčilo.

"Jsem nervózní. Někdo říká, že tady o nic nejde, ale já myslím, že to člověku může změnit život," řekl mladý zpěvák, jehož výkon porota označila za průměrný a nenechala jej postoupit. Porotci ale uměli i pochválit. "Zpíval jste docela čistě s blbě naladěnou kytarou. Tím jste si mě získal," řekla jednomu ze soutěžících Osvaldová.

Porota druhé řady SuperStar

Premiérovou Česko Slovenskou SuperStar odvysílaly televize Nova a Markíza loni; tehdy se přihlásilo 11.575 uchazečů. Další casting soutěže se odehraje 18. prosince v Bratislavě. Slovenští uchazeči mají šanci ještě 9. ledna příštího roku v Košicích. Poslední casting bude 15. ledna v Praze.

V prvním ročníku mezinárodní soutěže zvítězil Martin Chodúr z Ostravy. Ve finále porazil Miroslava Šmajdu z Košic. Student konzervatoře v oboru klarinet Chodúr si vítězstvím zajistil exkluzivní smlouvu s šancí oslovit český a slovenský trh a roční televizní kontrakt v hodnotě 100 tisíc eur (asi 2,6 milionu korun). Stejná suma čeká na vítěze nové řady soutěže.

Autor: