Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Talentmania vyměnila Šeredovou za Mr. GS. Diváci jsou pořád nespokojení

Média

  11:06aktualizováno  11:39
PRAHA - Televize Nova ztrácí se svým pořadem Talentmania sledovanost na úkor konkurenčního pořadu na Primě. Přestože z poroty Talentmanie odešla modelka Alena Šeredová a nahradily ji vyzkoušené tváře televize – Richard Genzer a Michal Suchánek, diváky výměna poroty nenadchla.

Michal Suchánek a Richard Genzer foto: www.nova.cz

"Též jsem si říkala, že snad pomůže aspoň odchod Šeredky, ale bohužel, GS jsou obludně trapní, ale zas k trapnému Leošovi (moderátor pořadu Leoš Mareš, poznámka redakce) se akorát tak hodí. Škoda Adely, (Adela Banášová, jedna z porotkyň Talentmanie, poznámka redakce) ta je tam jak perla mezi kamením a je jí tam škoda," komentuje proměnu poroty diskutující Denaaa na jednom ze serverů.

Čtěte také

"Bože, myslela jsem, že nikdo horší než Šeredová není, ale opak je pravdou," píše diskutující Mata.

Přestože mezi diskutujícími lidmi na různých fórech a serverech výrazně převládá negativní hodnocení nových porotců soutěže, zřídka se objevuje i kladné. "Pořád lepší, než když tam byla Šeredová. Není to jen tak vymyslet komentáře během tak krátké doby. Je to jejich podání humoru a buďme rádi, že jsou tam oni. I oni jsou jen lidé a vysílá se naživo. Není to, jako když předtáčí do svého pořadu. Mareš už také není co býval," zastává se Genzera a Suchánka diskutující jvlbc. 

V porotě od prvních dílů zasedá režisér Zdeněk Troška, hudebník Pavol Habera a moderátorka Adela Banášová. 

Porota Talentmanie: zleva Zdeněk Troška, Pavol Habera, Adela Banášová a Alena Šeredová.

Alena Šeredová odešla z pořadu údajně kvůli tomu, že nestíhala plnit své povinnosti v Itálii, kde žije. Již dříve se ale spekulovalo o tom, že modelka v roli porotkyně nemá u diváků úspěch. Podle informací deníku Aha! má teď Šeredovou v každém soutěžním díle střídat někdo z tváří Novy. Prvními z nich byla skupina Mr. GS, tedy bavičská dvojice Genzer a Suchánek, která má na Nově vlastní talk show. "Pánové Genzer a Suchánek se budou i nadále objevovat v semifinálových kolech," informovala server Lidovky.cz mluvčí Novy Michaela Fričová. Podle informací Blesku dvojice za vystoupení v Talentmanii vyinkasovala milionový honorář, mluvčí Novy ale tuto informaci odmítla komentovat.

Čtěte také

Talentmania soutěží o diváky s konkurenčním pořadem na televizi Prima Česko Slovensko má talent. Oba pořady běží v neděli od dvacáté večerní. Zpočátku byla sledovanost obou šou podobná, v minulém týdnu ale Prima s velkým náskokem Novu porazila. Tuto neděli ale Prima vyhrála jen s velmi těsným náskokem. Primu sledovalo 1,1 milionu diváků starších 15 let, Novu si zapnulo zhruba o 50 tisíc lidí méně.

Talentmania versus Česko Slovensko má talent

Výkony účinkujících na Nově a Markíze hodnotí režisér Zdeněk Troška, slovenská moderátorka Adela Banášová, zpěvák Pavol Habera a nyní nová dvojice Michal Suchánek a Richard Genzer. Na Primě sledují dovednosti soutěžících porotci Lucie Bílá, moderátor Jan Kraus a slovenský producent a manažer Jaroslav Slávik. Šou Primy moderují Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch, na Nově diváky provádí pořadem Leoš Mareš.

Na rozdíl od pěveckých soutěží, které v minulých letech vysílaly Nova a Markíza, účinkující předvádějí talent v různých disciplinách. Castingů se kromě zpěváků a hudebních skupin zúčastnily mažoretky, žongléři, hypnotizéři, skupiny roztleskávaček nebo tanečníci. Objevili se i baviči, sportovci, hadí ženy i zvířata - dokonce i kráva.

Prima a Joj získaly licenci na vysílání světově populární soutěže od společnosti FremantleMedia. V obou zemích se do ní přihlásilo 6000 lidí. Nejlepší soutěžící v Česko Slovensko má talent obdrží zhruba 2,5 milionu korun. Vítěz Talentmanie získá téměř čtyři miliony korun. Pořad, který vysílá Nova a Markíza, je vlastním projektem televizí. Se společností FremantleMedia podepsaly dohodu, že se nejedná o kopii jejich pořadu.

Autor: